VIDEO | CFR Cluj - Rapid, astăzi, de la 21:30, în direct la Prima Sport 1! Giuleştenii caută prima victorie din play-off VIDEO | CFR Cluj - Rapid, astăzi, de la 21:30, în direct la Prima Sport 1! Giuleştenii caută prima victorie din play-off
VIDEO | Petrolul - Oţelul, astăzi, de la 15:30, în direct la Prima Sport 1! Gălăţenii continuă lupta pentru cupele europene VIDEO | Petrolul - Oţelul, astăzi, de la 15:30, în direct la Prima Sport 1! Gălăţenii continuă lupta pentru cupele europene
Max Verstappen, zi perfectă la Miami. Succes în cursa de sprint şi pole position Max Verstappen, zi perfectă la Miami. Succes în cursa de sprint şi pole position
VIDEO | Sassuolo - Inter 1-0. Daniel Boloca a jucat în succesul contra campioanei Italiei VIDEO | Sassuolo - Inter 1-0. Daniel Boloca a jucat în succesul contra campioanei Italiei
Metz – Rennes 2-3. Final de sezon foarte greu pentru Ladislau Boloni Metz – Rennes 2-3. Final de sezon foarte greu pentru Ladislau Boloni
Swiatek a salvat trei mingi de meci şi a câştigat primul titlu la Madrid Open. Finală stelară cu Sabalenka Swiatek a salvat trei mingi de meci şi a câştigat primul titlu la Madrid Open. Finală stelară cu Sabalenka

PUNCT OCHIT, PUNCT LOVIT: NAŢIONALA DE TINERET A ROMÂNIEI A SPULBERAT UCRAINA! TRICOLORII AU AVUT UN FINAL DE MECI FANTASTIC

Video Publicat pe 10 oct 2019

România 21 a învins selecţionata similară a Ucrainei cu 3-0, într-un meci disputat la Ploieşti. După o primă repriză subemediocră, în care tricolorii mici au fost dominaţi, Mirel Rădoi a mutat decisiv. L-a introdus pe tânărul Mihăilă în locul lui Drăguş, probabil cel mai slab de pe teren, iar jocul a început să capete consistenţă.

La o fază care nu anunţa absolut nimic, în minutul 75, România a reuşit să dezgheţe tabela. Moruţan a ajuns la întâlnirea cu mingea trimisă excelent în careu de Boboc şi l-a executat pe portarul oaspeţilor. Iar ultimele minute i-au aparţinut nou intratului Petre, care a marcat mai întâi în minutul 80, apoi a recidivat în prelungiri. România se impune la final cu 3-0, nu însă fără emoţii, după ce, la 2-0 pentru ai noştri, Marius Mihai Marin a fost eliminat după doar 56 de secunde de când intrase pe teren. Chiar şi aşa băieţii lui Rădoi s-au impus, iar acum aşteaptă Irlanda de Nord, echipă pe care urmează să o întâlnească luni, la Voluntari.