Ultima oră
Japonia - Suedia 1-1. Ambele acced în ”16-imi”. Niponii se vor duela cu Brazilia Japonia - Suedia 1-1. Ambele acced în ”16-imi”. Niponii se vor duela cu Brazilia
Tunisia - Olanda 1-3. ”Portocala mecanică” termină grupa F pe primul loc Tunisia - Olanda 1-3. ”Portocala mecanică” termină grupa F pe primul loc
Curacao - Coasta de Fildeş 0-2. Nu a fost loc de surprize! ”Elefanţii” merg în faza următoare Curacao - Coasta de Fildeş 0-2. Nu a fost loc de surprize! ”Elefanţii” merg în faza următoare
Ecuador – Germania 2-1. Sud-americanii bifează un succes de răsunet şi mai păstrează speranţe Ecuador – Germania 2-1. Sud-americanii bifează un succes de răsunet şi mai păstrează speranţe
EXCLUSIV | Alexandru Pantea s-a despărţit de FCSB. MM Stoica a anunţat unde va evolua. ”Trebuie să facă vizita medicală” EXCLUSIV | Alexandru Pantea s-a despărţit de FCSB. MM Stoica a anunţat unde va evolua. ”Trebuie să facă vizita medicală”
Pe ce stadion va juca FCSB în Conference League! Anunţul lui MM Stoica: ”Am făcut la UEFA!” | VIDEO EXCLUSIV

Pe ce stadion va juca FCSB în Conference League! Anunţul lui MM Stoica: ”Am făcut la UEFA!” | VIDEO EXCLUSIV

Radu Drăguşin, interviu înainte de revenirea pe gazon. ”Am ştiut de la început că e ceva serios, a fost o perioadă foarte grea pentru mine”

Stranieri Publicat de Daian Cutu pe 11 aug 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Radu Drăguşin se află în ultima etapă a recuperării după accidentarea la genunchi suferită în luna februarie. Fundaşul echipei naţionale a vorbit, pentru FRF TV, cum se pregăteşte să revină pe teren şi nu îşi ascunde nerăbdarea în acest sens.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38207/22128313/1/profimedia-1002125264.jpg


 

„Nu ştiu când voi reveni exact, dar sunt în ultima fază a recuperării. Uneori asta e cea mai lungă, când simţi că mai ai puţin, dar ştiu că nu trebuie să grăbesc”, a spus Drăguşin.

În interviul acordat, Drăguşin a rememorat momentul nefericit al accidentării şi a vorbit despre greutăţile perioadei de recuperare. „Am ştiut de la început că e ceva serios, a fost o perioadă foarte grea, mi-a fost greu să accept”, a mărturisit el.

Fotbalistul a dezvăluit şi că mesajele de susţinere primite de la suporteri, colegi şi familie au avut un impact puternic asupra sa.

„Am primit multe mesaje de susţinere, fanii au fost incredibili şi le mulţumesc pentru asta. Am ţinut legătura şi cu colegii de la lot, au fost alături de mine”, a spus el.

Locuind la marginea Londrei, într-o zonă liniştită, împreună cu iubita şi câinele lor, Ragnar, Radu a urmărit cu sufletul la gură partidele echipei naţionale şi ale clubului său, trăind emoţiile de pe margine.

„Am avut foarte mari emoţii la meciuri, e greu din tribună”, a spus el.

În privinţa campaniei de calificare, fundaşul rămâne optimist: „Eu nu sunt pesimist, cred că încă ne putem califica. Avem posibilitatea de a recupera punctele pierdute, trebuie să rămânem concentraţi şi să luptăm până la final. Mai avem patru meciuri şi trebuie să le abordăm cu determinare şi ambiţie”.

În timpul liber, Radu îşi petrece timpul alături de iubita sa şi câinele lor Ragnar. „Viaţa alături de ragnar este foarte dinamică, la fel ca acest oraş/ Este un copilaş de câine, abia are şase luni şi ne aduce foarte multă bucurie şi energie”

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Stranieri

Ultimele articole Toate articolele