Răzvan Lucescu, discurs fabulos după ce a câştigat titlul! "Orice om angajat în fotbal visează să aibă o asemenea atmosferă" Răzvan Lucescu, discurs fabulos după ce a câştigat titlul! "Orice om angajat în fotbal visează să aibă o asemenea atmosferă"
Rapid, luată peste picior după finalul sezonului! "Dacă ceri 1-3, te trezeşti pe şase" | VIDEO EXCLUSIV Rapid, luată peste picior după finalul sezonului! "Dacă ceri 1-3, te trezeşti pe şase" | VIDEO EXCLUSIV
Bogdan Lobonţ, luat în colimator! ”Nu are nicio logică” Bogdan Lobonţ, luat în colimator! ”Nu are nicio logică”
Ce urcare în clasamentul WTA pentru Irina Begu! Ce urcare în clasamentul WTA pentru Irina Begu!
Minnesota Timberwolves a eliminat-o pe Denver Nuggets după un comeback senzaţional! Coincidenţă uluitoare Minnesota Timberwolves a eliminat-o pe Denver Nuggets după un comeback senzaţional! Coincidenţă uluitoare
Ce lovitură se pregăteşte în Superligă! Un jucător de la "U" Cluj, dorit de Gigi Becali la FCSB Ce lovitură se pregăteşte în Superligă! Un jucător de la "U" Cluj, dorit de Gigi Becali la FCSB

Răzvan Lucescu şi PAOK se încurcă cu Aberden dar sunt aproape de primăvara Conference League

Conference League Publicat de Daian Cutu pe 9 nov 2023

PAOK Salonic, antrenată de tehnicianul român Răzvan Lucescu, a terminat la egalitate joi, pe teren propriu, scor 2-2, cu formaţia scoţiană FC Aberdeen, într-un meci contând pentru grupa G din Conference League.

Elevii lui Răzvan Lucescu s-au văzut conduşi, la Salonic, din minutul 14, când Luis Lopes a primit de la Devlin şi l-a învins portarul Kotarski. Gazdele au reuşit să egaleze repede, prin Taison, în minutul 23, golul fiind validat de tehnologia VAR. În repriza secundă PAOK a trecut în avantaj la golul lui Mbwana Samatta, din minutul 67, însă a fost egalat repede, după numai trei minute, de Jamie McGrath. Partida s-a încheiat la egalitate, 2-2, iar PAOK pierde primul punct în grupa G, dar conduce în clasament cu 10 puncte, urmată de Eintracht Frankfurt, cu 9 puncte şi de Aberdeen, cu 2 puncte.

Rezultate ale meciurilor disputate joi în cadrul grupelor din Conference League:

Grupa C: Viktoria Plzen – Dinamo Zagreb 1-0 (Chory 35 penalti);

Grupa D: Besiktas Istanbul – Bodo/Glimt 1-2 (Bingol 64 / Moumbagna 34, 49);

Grupa E: Legia Varşovia – Zrinjski 2-0 (Augustyniak 14, Josue 30 penalti);

Grupa F: Cukaricki – AC Fiorentina 0-1 (Nzola 8 penalti);

Grupa F: Ferencvaros Budapesta – Genk 1-1 (Pesic 48 / Munoz 62);

Grupa G: HJK Helsinki – Eintracht Frankfurt 0-1 (Chaibi 31);

Grupa G: PAOK Salonic – FC Aberdeen 2-2 (Taison 23, Samatta 67 / Luis Lopes 14, McGrath 70);

Grupa H: Nordsjaelland – Spartak Trnava 1-1 (Ingvartsen 32 penalti / Duris 64).