VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii dau lovitura în minutul 90+6 şi încheie speranţele giuleştenilor VIDEO | Rapid - Universitatea Craiova 1-2. Oltenii dau lovitura în minutul 90+6 şi încheie speranţele giuleştenilor
Nou-promovata Corona Braşov a cucerit titlul naţional la volei masculin Nou-promovata Corona Braşov a cucerit titlul naţional la volei masculin
VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid VIDEO | Rafa Nadal is back! Calificare palpitantă în optimi la Madrid
VIDEO | Lord have mercy! Kyrie Irving, aruncarea anului în meciul sezonului! Paul George, "inconştient" de la distanţă VIDEO | Lord have mercy! Kyrie Irving, aruncarea anului în meciul sezonului! Paul George, "inconştient" de la distanţă
”Nu va rămâne din vară”. Nelu Varga a anunţat ce jucător nu vrea Dan Petrescu la CFR ”Nu va rămâne din vară”. Nelu Varga a anunţat ce jucător nu vrea Dan Petrescu la CFR
E gata! Vedeta FCSB nu mai pleacă în această vară! MM Stoica aruncă bomba: ”E peste toţi care au fost!”

Răzvan Marc şi Roland Modoianu au ratat medaliile la bară fixă, la Cupa Mondială Challenge din Antalya

Gimnastica Publicat pe 31 mar 2024

Gimnaştii Răzvan Marc şi Roland Modoianu s-au clasat, duminică, pe locurile 6 şi 8 în finală la bară fixă, la Cupa Mondială Challenge din Antalya.

Răzvan Marc a fost notat cu 13.200, cu care s-a clasat pe locul 6, iar Roland Modoianu, cu 11.200, a fost pe locul 8. În calificări, notele lor au fost 12.700 (locul 6), respectiv 12.400 (7).

Medalia de aur în finală la bară fixă a fost câştigată de Joel Plata (Spania, 14.000).

La paralele, Andrei Muntean a obţinut medalia de bronz (14.150).

Cupa Mondială Challenge de la Antalya este prima etapă din cele cinci ale sezonului. La competiţia din Turcia s-au înscris sportivi din 28 de ţări.