Ultima oră
Transferul picat la FCSB nu l-a afectat pe Anderson Ceara! Echipe din trei ţări de interesează de mijlocaşul lui Csikszereda: „Vin să-l urmărească” Transferul picat la FCSB nu l-a afectat pe Anderson Ceara! Echipe din trei ţări de interesează de mijlocaşul lui Csikszereda: „Vin să-l urmărească”
Daniel Pancu şi-a început cu dreptul mandatul la Rapid! Giuleştenii au făcut scor în primul amical al verii Daniel Pancu şi-a început cu dreptul mandatul la Rapid! Giuleştenii au făcut scor în primul amical al verii
OFICIAL | Denis Alibec a semnat si va continua în SuperLigă! OFICIAL | Denis Alibec a semnat si va continua în SuperLigă!
David Popovici este în finala probei de 100 de metri liber de la Settecolli! O nouă cursă de excepţie pentru sportivul român David Popovici este în finala probei de 100 de metri liber de la Settecolli! O nouă cursă de excepţie pentru sportivul român
Campionatul Mondial s-a încheiat pentru spaniolul Yeremy Pino. Probleme şi pentru Nico Williams Campionatul Mondial s-a încheiat pentru spaniolul Yeremy Pino. Probleme şi pentru Nico Williams
S-a făcut lumină în cazul lui Adel Bettaieb! Atacantul lui FC Argeş n-a confirmat transferul în China şi a vorbit despre viitorul său S-a făcut lumină în cazul lui Adel Bettaieb! Atacantul lui FC Argeş n-a confirmat transferul în China şi a vorbit despre viitorul său

”Regretaţi că l-aţi cedat pe Musi la Dinamo?”. Întrebarea care l-a făcut pe Becali să răbufnească: ”Plâng după el toată ziua. Nici gratis dacă îl dă. Nu a vrut nimeni să dea banii pe el!” | VIDEO EXCLUSIV

FCSB Publicat pe 3 aug 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Echipa bucureşteană Dinamo a învins sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 4-3, formaţia campioană, FCSB, în etapa a patra din Superligă, după un meci cu patru penaltiuri transformate.

 

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38227/22118756/1/fcsb-sepsi-osk-sfantu-gheorghe-superliga-superbet-9-02-2025.jpg

A fost un derby nebun pe Arena Naţională, iar Dinamo a reuşit cea mai bună prestaţie a sa din acest sezon, învingând campioana, FCSB, fără drept de apel.

Elevii lui Kopic au dominat prima repriză, având ocazii mari în minutul 4 , când Zima a respins şutul lui Cîrjan, şi în minutul 13, intervenţie a aceluiaşi Zima la lovitura de cap a lui Sivis. Campioana a deschis scorul, împotriva cursului jocului, prin Tănase, din penalty, în minutul 19.

Egalarea a venit în minutul 34, când Alexandru Musi a înscris din centrarea lui Sivis. Pe final de repriză, arbitrul Horaţiu Feşnic a dictat penalti pentru Dinamo, după un fault al lui Radunovic, şi Armstrong a marcat de la punctul cu var, în minutul 45+2. 

Echipa lui Charalambous a egalat imediat după pauză, cu un gol frumos înscris de Tănase, însă Dinamo a primit un nou penalti, în minutul 55, şi Armstrong şi-a readus echipa în avantaj, 3-2 pentru Dinamo. Tot Armstrong a reuşit hat-trick-ul în minutul 79, cu un şut superb, dar meciul nu era încheiat.

Tănase a transformat un penalti în minutul 90+1, ajungând şi el la trei goluri marcate, iar FCSB s-a apropiat la un gol de Dinamo. Alibec a încercat să înscrie din lovitură liberă, dar nu a reuşit şi Dinamo bifează prima victorie în campionat împotriva FCSB, scor 4-3, după cinci ani şi zece înfrângeri consecutive.

După meci, în direct la PrimaSport, Gigi Becali a avut o intervenţie în direct la PrimaSport. 

Omul de afaceri a fost întrebat dacă regretă faptul că l-a cedat pe Alexandru Musi, iar acesta susţine că el a încercat să îi ofere destule şanse, dar nu a confirmat jucătorul. 

”Plâng după el toată ziua. Nici gratis dacă îl dă Dinamo. Nu a vrut nimeni să dea banii pe el!”

”Aşa supărat sunt, plâng toată ziua după el. Nu l-am încercat eu pe Musi. Păi, mai încercat jucător ca Musi... Nu a existat la FCSB. Şi cât l-am încercat şi am ajuns la concluzia că trebuie dat. Să îmi pară de el. E adevărat că a jucat bine azi. Bravo lui. Dar şi noi am jucat slab azi. Eu nu zic că nu e jucător bun, dar e nu e valoros pentru noi, e valoros pentru Dinamo. 

E jucător valoros, dar nu pentru mine... Ce să îmi pară rău... nu mi-a dat unul 500 de mii, că îl dădeam, Eu m-am inspirat de la Panduru, e cel mai deştept. Nu mi-a dat nimeni. Nu avea el concurenţă, nimic, Numai cu el începeam. Până la urmă am cerut şi 300 de mii şi nu l-a luat nimeni. Eu şi acum dacă îl dă Dinamo şi gratis nu îl iau. E un copil bun”, a spus Gigi Becali, la PrimaSport. 

Cu primul său succes stagional, Dinamo e pe locul 7, cu 5 puncte, în timp ce FCSB, echipa campioană, se află pe locul 11, cu patru puncte.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

FCSB

Ultimele articole Toate articolele