Câştigătorul semimaratonului de la Beijing, deposedat de medalie după ce alţi alergători au încetinit pentru ca el să treacă primul linia de sosire Câştigătorul semimaratonului de la Beijing, deposedat de medalie după ce alţi alergători au încetinit pentru ca el să treacă primul linia de sosire
VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 1-1. Moldovenii ratează victoria în prelungiri VIDEO | Hermannstadt - FC Botoşani 1-1. Moldovenii ratează victoria în prelungiri
VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start VIDEO | Farul - CFR Cluj, ASTĂZI, de la 20:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start
Bogdan Lobonţ s-a decis! Ce se întâmplă cu Djokovic şi Albu Bogdan Lobonţ s-a decis! Ce se întâmplă cu Djokovic şi Albu
David Popovici, magistral la Naţionalele de la Otopeni. A bifat al treilea titlu David Popovici, magistral la Naţionalele de la Otopeni. A bifat al treilea titlu
Sancţiune drastică pentru echipa unui român! A ajuns la -1 şi e imposibil să evite retrogradarea Sancţiune drastică pentru echipa unui român! A ajuns la -1 şi e imposibil să evite retrogradarea

Remiză albă în România U19 – Letonia U19, în primul meci al turneului de calificare pentru EURO 2023

Echipa nationala Publicat pe 21 sep 2022

Echipa naţională U19 a României a încheiat la egalitate miercuri, scor 0-0, meciul disputat în compania echipei naţionale U19 a Letoniei. Meciul a contat pentru turneul de calificare care decide echipele calificate în Turul de elită pentru EURO 2023.

Partida, care s-a disputat pe stadionul CNAFM din Buftea, a fost una echilibrată, în care românii au avut şi o bară, în minutul 3, prin Radaslavescu. Tricolorii au aliniat următoarea formulă:

România U19: Dincă – Maftei, Paşcalău, Duţu, Borza – Boţogan (Sala 62'), Vulturar – Borduşanu (El Sawy 24'), Radaslavescu (Leaţă 85'), Musi (Bujor 62') – Burnete (Trică 61'). Antrenor: Alexandru Pelici.

Următorul meci al naţionalei U19 va fi în compania echipei Lituaniei, sâmbătă, 24 septembrie, pe stadionul Anghel Iordănescu, din Voluntari.