NEWS ALERT | Neluţu Varga a realizat prima mutare a verii! "Cel mai bun mijlocaş, pictează pe teren"
OFICIAL | FCSB s-a despărţit de Ovidiu Popescu OFICIAL | FCSB s-a despărţit de Ovidiu Popescu
Laura Ioana Paar, eliminată în primul tur al calificărilor de la Roland-Garros. Meciul a durat sub o oră Laura Ioana Paar, eliminată în primul tur al calificărilor de la Roland-Garros. Meciul a durat sub o oră
Şi l-au pus pe Florin Talpan în cap! Cum a fost numită FCSB de o cunoscută publicaţie Şi l-au pus pe Florin Talpan în cap! Cum a fost numită FCSB de o cunoscută publicaţie
Echipa ultimei etape din play-off. CFR Cluj a dat cei mai mulţi jucători Echipa ultimei etape din play-off. CFR Cluj a dat cei mai mulţi jucători
Lucas Vasquez şi-a stabilit viitorul Lucas Vasquez şi-a stabilit viitorul

Reprezentativa U20 a României, remiză cu Polonia

Echipa nationala Publicat pe 26 mar 2024

Echipa U20 a României a încheiat la egalitate marţi, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia similară a Poloniei, în cadrul Elite League U20.

La Târgovişte, în ultimul meci disputat de naţionala U20 în acest sezon al Elite League U20, polonezii au deschis scorul în minutul 37, prin Aleksander Buksa. Tricolorii au egalat în minutul 71, când a înscris Ştefan Bodişteanu, din pasa lui Ionuţ Cojocaru.

ROMÂNIA: R. Popa (Lefter 90) – Strata (Sălceanu 90), Şt. Duţu, I. Pop, Şuteu (D. Radu 71) – R. Filip (Renţa 46), G. David (I. Cojocaru 56), Ciuciulete – Sfaiţ (Bodişteanu 46), A. Trică (V. Blănuţă 65), D. Andrei (Borduşanu 90). SELECŢIONER: Costin Curelea