Max Verstappen a câştigat şi cursa sprint de la Miami Max Verstappen a câştigat şi cursa sprint de la Miami
Partea la care Dinamo a excelat în acest sezon. Conducerea a făcut un adevărat miracol | EXCLUSIV Partea la care Dinamo a excelat în acest sezon. Conducerea a făcut un adevărat miracol | EXCLUSIV
Dinamo are un buget uluitor | EXCLUSIV Dinamo are un buget uluitor | EXCLUSIV
VIDEO | ”U” Cluj - Dinamo 1-0, în direct la Prima Sport 1! Popa înscrie în startul partidei VIDEO | ”U” Cluj - Dinamo 1-0, în direct la Prima Sport 1! Popa înscrie în startul partidei
Sabrina Voinea, medalie europeană de argint, în finala la bârnă Sabrina Voinea, medalie europeană de argint, în finala la bârnă
VIDEO | Gafă de proporţii în Ţările de Jos. Crainicul stadionului echipei Roda Kerkrade a anunţat eronat promovarea clubului în primul eşalon. Suporterii au invadat terenul VIDEO | Gafă de proporţii în Ţările de Jos. Crainicul stadionului echipei Roda Kerkrade a anunţat eronat promovarea clubului în primul eşalon. Suporterii au invadat terenul

Rezultate slabe la europenele de gimnastică ritmică. Cea mai bună clasare din România, Andreea Verdeş, locul 9 la cerc şi 10 la general

Gimnastica Publicat de Daian Cutu pe 29 nov 2020

Campionatul European de gimnastică ritmică s-a încheiat duminică, la Kiev, iar România a avut o clasare în primele 10 gimnaste din Europa - Andreea Verdeş.

Andreea Verdeş a obţinut cea mai bună clasare la cerc, locul 9 (23.500 puncte), iar la total a încheiat pe locul 10 continental. Tot la senioare, Sonia Ichim a încheiat pe locul 18 la individual-compus, iar cea mai bună clasare în probe a fost la panglică (locul 13).

La categorie junioare, Annaliese Drăgan s-a calificat în trei finale, la prima sa participare la un Campionat European, iar cea mai bună clasare a sa a fost la panglică (locul 6).

Din lotul de junioare a făcut parte şi Christina Drăgan, care a ratat cu doar 0,05 puncte calificarea în prima sa finală europeană la minge.

”Felicitări întregii echipe şi aşteptăm să se întoarcă toată lumea cu bine acasă!”, a transmis FR Gimnastică Ritmică.