I-a decis soarta Istvan Kovacs Barcelonei? Centralul din Superligă l-a eliminat pe Araujo, iar PSG a egalat. Arbitrul i-a arătat cartonaşul roşu şi lui Xavi | VIDEO

Marius Şumudică anunţă următorul mare tun dat de Rapid: ”E cel mai bun atacant din România” Marius Şumudică anunţă următorul mare tun dat de Rapid: ”E cel mai bun atacant din România”
Fostul mare fotbalist critică decizia lui Florinel Coman de pleca în Qatar: „Pierzi 20% din ceea ce ştii” Fostul mare fotbalist critică decizia lui Florinel Coman de pleca în Qatar: „Pierzi 20% din ceea ce ştii”
LIVE VIDEO | Barcelona - PSG 1-3, în direct la Prima Sport 1! Borussia Dortmund - Atletico Madrid 4-2, în direct la Prima Sport 2 LIVE VIDEO | Barcelona - PSG 1-3, în direct la Prima Sport 1! Borussia Dortmund - Atletico Madrid 4-2, în direct la Prima Sport 2
Rafael Nadal s-a calificat în turul doi la Barcelona Rafael Nadal s-a calificat în turul doi la Barcelona
Ultimă oră! Dennis Man, pe urmele lui Adrian Mutu. Gigantul din Serie A care îl doreşte pe internaţionalul român

Rezultatele etapei a XXIII-a din Bundesliga. Bayer Leverkusen s-a impus categoric cu Hertha Berlin

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 5 mar 2023

Bayer Leverkusen a învins pe teren propriu, echipa Hertha Berlin, scor 4-1, într-un meci din etapa a 23-a din Bundesliga. Într-o altă partidă, Wolfsburg şi Eintracht au încheiat la egalitate, scor 2-2.

Bayer Leverkusen a dominat meciul disputat pe BayArena împotriva berlinezilor de la Hertha. Sardar Amzoun a deschis scorul în minutul 12, iar Jeremie Frimpong l-a majorat în minutul 21. Moussa Diaby a înscris pentru 3-0 în minutul 60, iar golul oaspeţilor, reuşit de Dodi Lukebakio, în minutul 67, a venit prea târziu. Gazdele au mai înscris odată, prin Amine Adli, în minutul 73, şi partida s-a încheiat cu victoria lui Bayer, 4-1.

La Wolfsburg, gazdele au deschis scorul prin Omar Marmoush (min. 10), însă oaspeţii au întors rezultatul în numai patru minute. Randal Kolo Muani a egalat în minutul 22, iar patru minute mai târziu Evan Ndicka a adus pe Eintracht în avantaj. Meciul s-a încheiat la egalitate, după reuşită lui Yannick Gerhardt, din minutul 43.

În clasamentul Bundesligii, Eintracht este pe locul 6, cu 39 de puncte, Wolfsburg are 34 de puncte şi ocupă locul 8, iar Bayer Leverkusen se află pe poziţia a 9-a, cu 31 de puncte. Hertha e doar pe 14, cu 20 de puncte.