Lucas Vasquez şi-a stabilit viitorul Lucas Vasquez şi-a stabilit viitorul
A venit nota de plată! Sancţiunile dictate de Jandarmerie la meciul dintre Rapid şi FCSB A venit nota de plată! Sancţiunile dictate de Jandarmerie la meciul dintre Rapid şi FCSB
Ioan Ovidiu Sabău, veste uriaşă pentru fanii Universităţii Cluj! ”Este aproape rezolvat” Ioan Ovidiu Sabău, veste uriaşă pentru fanii Universităţii Cluj! ”Este aproape rezolvat”
Răzvan Lucescu, discurs fabulos după ce a câştigat titlul! "Orice om angajat în fotbal visează să aibă o asemenea atmosferă" Răzvan Lucescu, discurs fabulos după ce a câştigat titlul! "Orice om angajat în fotbal visează să aibă o asemenea atmosferă"
Rapid, luată peste picior după finalul sezonului! "Dacă ceri 1-3, te trezeşti pe şase" | VIDEO EXCLUSIV Rapid, luată peste picior după finalul sezonului! "Dacă ceri 1-3, te trezeşti pe şase" | VIDEO EXCLUSIV
Bogdan Lobonţ, luat în colimator! ”Nu are nicio logică” Bogdan Lobonţ, luat în colimator! ”Nu are nicio logică”

Rezultatele înregistrate sâmbătă în Bundesliga. Doar Gladbach a reuşit să se impună

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 24 feb 2024

VfB Stuttgart a încheiat la egalitate sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia FC Koln, într-un meci din etapa a 23-a a Bundesligii.

VfB Stuttgart a dominat prima repriză, având posesia, da nu şi-a creat vreo ocazie clară la poarta oaspeţilor. FC Koln a deschis scorul imediat după pauză, când a înscris Enzo Millot, dar recaţia echipei lui Sebastian Honess a fost rapidă, Stuttgart egalând în minutul 62, prin Eric Martel. Partida de pe MHPArena s-a încheiat, în cele din urmă, la egalitate, iar VfB Stutgart are 47 de puncte şi se află pe locul 3 în clasament, la şase puncte distanţă de Borussia Dortmund, ocupanta locului 4. FC Koln a ajuns la 17 puncte şi este pe locul 16.

Rezultate înregistrate sâmbătă în etapa a 23-a din Bundesliga:

Union Berlin – Heidenheim 2-2 (Gosens 44, Schafer 45+3 / Dovedan 3, Beste 71);

Borussia Monchengladbach – Bochum 5-2 (Ngoumou 28, Weigl 35, Reitz 72, Jordan 78, Honorat 90+6 / Hofmann 75, Schlotterbeck 87);

Werder Bremen – Darmstadt 1-1 (Zimmermann 8 autogol / Justvan 33);

VfB Stuttgart – FC Koln 1-1 (Millot 53 / Martel 62).