Revenire de senzaţie la Universitatea Craiova. Ar putea intra cu Rapid Revenire de senzaţie la Universitatea Craiova. Ar putea intra cu Rapid
VIDEO | Corvinul - Şelimbăr 3-1. Hunedorenii câştigă derby-ul echipelor fără drept de promovare VIDEO | Corvinul - Şelimbăr 3-1. Hunedorenii câştigă derby-ul echipelor fără drept de promovare
Juan Martin Del Potro, dezvăluiri emoţionante despre retragerea din tenis. ”A fost decisă de corpul meu” Juan Martin Del Potro, dezvăluiri emoţionante despre retragerea din tenis. ”A fost decisă de corpul meu”
”Ofertă concretă de prelungire, cu dublarea salariului actual”. Gică Hagi face tot posibilul ca să nu rămână fără un titular ”Ofertă concretă de prelungire, cu dublarea salariului actual”. Gică Hagi face tot posibilul ca să nu rămână fără un titular
S-a aflat cât de gravă este accidentarea lui Dennis Man, jucător cheie al echipei naţionale S-a aflat cât de gravă este accidentarea lui Dennis Man, jucător cheie al echipei naţionale
VIDEO | Petrolul - FC Botoşani, ASTĂZI, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start VIDEO | Petrolul - FC Botoşani, ASTĂZI, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro. Echipele de start

România încheie fără medalie Campionatul European de gimnastică! Maria Ceplinschi a obţinut locul 5 în finală la sol

Gimnastica Publicat pe 25 apr 2021

Gimnasta Maria Ceplinschi s-a clasat, duminică, pe locul 5 în finala la sol, la CE de la Basel. România a încheiat fără medalie această ediţie, după retragerea Larisei Iordache din trei finale, din cauza problemelor de sănătate.

Medalia de aur la sol a fost câştigată de Jessia Gadirova (Marea Britanie, 13.966). Pe podium au mai urcat rusoaica Angelina Melnikova (13.900) şi Vanessa Ferrari (Italia, 13.600).

Cu nota 12.966, Maria Ceplinschi s-a clasat pe locul 5, după ce în calificări a fost prima rezervă şi a beneficiat de loc în finală ca urmare a retragerii Larisei Iordache.

Larisa Iordache a părăsit, sâmbătă, spitalul în care a fost internată miercuri, după calificările din cadrul CE de la Basel, şi nu a mai putut lua startul în finalele în care era calificată (individual-compus, sol şi bârnă) din cauza unei crize renale, care a necesitat administrarea unor antibiotice puternice.

Iordache s-a calificat, miercuri, la JO de la Tokyo, după ce a ocupat al doilea loc calificant la individual-compus.

La masculin, România nu a avut niciun gimnast calificat în finale.