Ultima oră
Nu se mai opreşte din recorduri! Ce performanţă a reuşit Lionel Messi la meciul cu Iordania Nu se mai opreşte din recorduri! Ce performanţă a reuşit Lionel Messi la meciul cu Iordania
Algeria - Austria 3-3. Fabulos! Remiza ce le duce pe ambele mai departe, decisă de două goluri în prelungiri Algeria - Austria 3-3. Fabulos! Remiza ce le duce pe ambele mai departe, decisă de două goluri în prelungiri
Iordania - Argentina 1-3. Messi a intrat în repriza secundă şi a marcat! Meciul a fost arbitrat de Istvan Kovacs Iordania - Argentina 1-3. Messi a intrat în repriza secundă şi a marcat! Meciul a fost arbitrat de Istvan Kovacs
Selecţionerul şi-a dat demisia după eliminarea în faza grupelor la CM Selecţionerul şi-a dat demisia după eliminarea în faza grupelor la CM
Constantin Popovici a câştigat, iar Cătălin Preda a urcat pe podium în etapa a treia a Red Bull Cliff Diving World Series Constantin Popovici a câştigat, iar Cătălin Preda a urcat pe podium în etapa a treia a Red Bull Cliff Diving World Series
Medalie de bronz pentru Ede Molnar în a doua etapă de Cupă Mondială de MTB XCE Medalie de bronz pentru Ede Molnar în a doua etapă de Cupă Mondială de MTB XCE

România, vicecampioană mondială pe echipe, la gimnastică aerobică

Gimnastica Publicat de Daian Cutu pe 17 iun 2022
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38218/20744097/1/gimn.jpg

Echipa de gimnastică aerobică a României a obţinut medalia de argint, pe baza punctajelor din calificări, la a 17-a ediţie a Campionatului Mondial, găzduită de Guimares.

Rezultatele din calificări au adus un total de 19 puncte, în urma performanţelor sportivilor Miruna Iordache, Claudia Gheorghe, Daria Mihaiu, Sandra Dincă, Sarmiza Niculescu, Mirela Frîncu, Gabriel Bocşer, Daniel Ţavoc, Darius Branda, Antonio Surdu, Mihai Alin Popa şi Leonard Mantea.

Medalia de aur a revenit Ungariei, iar cea de bronz Italiei.

Concursul mondial a continuat astăzi pentru gimnaştii antrenaţi de Maria Fumea şi Mădălina Cioveie cu calificările în probele Cuplu, Individual masculin şi la Grup.

La Cuplu, Sandra Dincă şi Mihai Alin Popa s-au clasat pe 6 cu 19.200, în timp ce Sarmiza Niculescu şi Darius Branda au ratat pentru 0,1 puncte prezenţa în disputa pentru medalii de mâine. Cu 19.050 ei s-au clasat pe 9, fiind prima rezervă.

Şi Gabriel Bocşer a ajuns în finală la Individual masculin, după ce în calificări a ocupat locul 7 cu 19.500.

La Grup, gimnaştii români, au obţinut al 4-lea punctaj, 19.750.

Urmează alte probe în competiţie pentru sportivii tricolori, cu Claudia Gheorghe/Leonard Manta/Antonio Surdu şi Miruna Iordache/Daniel Ţavoc/Gabriel Bocşer, la Trio, şi Daria Mihaiu, la Individual feminin, informează FR Gimnastică.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Gimnastica

Ultimele articole Toate articolele