Mihai Rotaru a răbufnit după Universitatea Craiova - Sepsi: ”Şanse mari să fim campioni!”  | VIDEO EXCLUSIV Mihai Rotaru a răbufnit după Universitatea Craiova - Sepsi: ”Şanse mari să fim campioni!” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Torino - AC Milan 3-1. ”Diavolii” sunt înfânţi, dar termină pe 2 în Serie A VIDEO | Torino - AC Milan 3-1. ”Diavolii” sunt înfânţi, dar termină pe 2 în Serie A
Alaves - Getafe 1-0. Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 87 la învingători Alaves - Getafe 1-0. Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 87 la învingători
VIDEO | ”Nu am reuşit să ne atingem obiectivul”. Costel Gâlcă schimbă jocul Universităţii Craiova, dar termină cu eşec VIDEO | ”Nu am reuşit să ne atingem obiectivul”. Costel Gâlcă schimbă jocul Universităţii Craiova, dar termină cu eşec
VIDEO | Dan Petrescu s-a enervat la flash-interviuri. ”Voi spuneţi ce vreţi şi ne criticaţi” VIDEO | Dan Petrescu s-a enervat la flash-interviuri. ”Voi spuneţi ce vreţi şi ne criticaţi”
Un important finanţator nu vrea să o vadă pe Corvinul în cupele europene! "Ar fi frumos ca Hunedoara să renunţe" | VIDEO EXCLUSIV Un important finanţator nu vrea să o vadă pe Corvinul în cupele europene! "Ar fi frumos ca Hunedoara să renunţe" | VIDEO EXCLUSIV

Ruben Albes crede că UTA a fost mai bună şi este mulţumit cu remiza. "Nu este uşor să menţii un ritm ridicat pe nivelul întregii partide”

Hermannstadt Publicat de Daian Cutu pe 18 oct 2020

Primul meci al zilei de duminică în Casa Liga 1 s-a terminat la egalitate. Hermannstadt şi UTA au remizat, 1-1, în direct pe Look Sport+, după ce Addae a deschis scorul, iar Hora a egalat, pe final, din lovitură liberă.

Ruben Albes, tehnicianul ardelenilor a declarat la flash-interviu că echipa a avut un ritm sub al adversarilor, care au controlat repriza secundă, astfel remiza este una echitabilă.

"Nu este uşor să menţii un ritm ridicat pe nivelul întregii partide. Cred că UTA a făcut o repriză secundă foarte bună. Trebuia să marcăm înainte şi cel mai probbail rezultatul ar fi fost diferit. Nu este vorba de motivaţie. Am început foarte bine, am făcut mult consum de energie şi la final am avut mai puţină energie decât adversara.", a spus Ruben Albes, la Telekom Sport.