"Le puneam dedicaţii. Aoleu, iar s-a îmbătat Găbiţă". Tamaş, poveşti senzaţionale de pe vremea când juca fotbal "Le puneam dedicaţii. Aoleu, iar s-a îmbătat Găbiţă". Tamaş, poveşti senzaţionale de pe vremea când juca fotbal
Dan Şucu a confirmat întâlnirea pe care a avut-o cu Marius Şumudică! Ce a declarat finanţatorul Rapidului Dan Şucu a confirmat întâlnirea pe care a avut-o cu Marius Şumudică! Ce a declarat finanţatorul Rapidului
Donaţie impresionantă primită de Federaţia Română de Gimnastică Donaţie impresionantă primită de Federaţia Română de Gimnastică
Echipa refugiaţilor de la Jocurile Olimpice este formată din 36 de sportivi Echipa refugiaţilor de la Jocurile Olimpice este formată din 36 de sportivi
E gata! Dan Şucu s-a întâlnit cu Marius Şumudică! Decizia finală luată de finanţatorul Rapidului E gata! Dan Şucu s-a întâlnit cu Marius Şumudică! Decizia finală luată de finanţatorul Rapidului
VIDEO | Mioveni - Csikszereda 3-1! Victorie fără probleme pentru gazde VIDEO | Mioveni - Csikszereda 3-1! Victorie fără probleme pentru gazde

S-a aflat de ce Ianis Hagi a fost doar rezevă în ultimul meci de campionat

Stranieri Publicat de Daian Cutu pe 28 sep 2020

Rangers FC a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 5-1 (3-0), formaţia Motherwell, în etapa a noua din campionatul Scoţiei.

Ianis Hagi a fost lăsat pe banca de rezerve de către Steven Gerrard, însă internaţionalul român a intrat în ultimul sfert de oră al întâlnirii şi a pasat decisiv la golul de 5-0, marcat de Cedric Itten, în minutul 80. Românul a atins mingea cu capul după un corner, iar balonul a ajuns la Itten, care a înscris.

Gary McAllister, antrenorul secund al celor de la Rangers a declarat că internaţionalul român a fost menajat, pentru a fi la cel mai înalt nivel contra celor de la Galatasaray, în play-off-ul Europa League.

„Ianis a jucat din primul minut în toate cele 10 meciuri din acest seozn. Cu Galatasaray ne aşteaptă un meci foarte important. De aceea a fost odihnit acum, pentru a fi în cea mai bună formă cu Galatasaray”, a spus Gary McAllister, potrivit Hurriyet.