Ultima oră
George Cosac a fost reales la conducerea Federaţiei Române de Tenis: ”Sunt onorat” George Cosac a fost reales la conducerea Federaţiei Române de Tenis: ”Sunt onorat”
Andrei Nicolescu a dezvăluit ce obiectiv are Nuno Campos pentru sezonul viitor: ”Ne-am asumat!” Andrei Nicolescu a dezvăluit ce obiectiv are Nuno Campos pentru sezonul viitor: ”Ne-am asumat!”
Daniel Opriţa, despre planurile de viitor. În ce condiţii ar mai rămâne la Steaua: ”Atunci aş accepta” Daniel Opriţa, despre planurile de viitor. În ce condiţii ar mai rămâne la Steaua: ”Atunci aş accepta”
Selecţionerul Franţei a anunţat cine va câştiga Cupa Mondială: ”La fel ca şi voi!”

Selecţionerul Franţei a anunţat cine va câştiga Cupa Mondială: ”La fel ca şi voi!”
Culisele negocierilor: întrebarea pe care şi-a pus Cristi Chivu după ce a primit oferta de la Inter Culisele negocierilor: întrebarea pe care şi-a pus Cristi Chivu după ce a primit oferta de la Inter
Campioana Gloria Bistriţa s-a înscris în Liga Campionilor. CSM Bucureşti a cerut loc adiţional

Campioana Gloria Bistriţa s-a înscris în Liga Campionilor. CSM Bucureşti a cerut loc adiţional

Se alege praful şi pulberea de un club de tradiţie din România! 16 jucători, alături de antrenor şi de staff-ul tehnic au plecat de la echipă

Poli Iași Publicat de Prima Sport pe 5 iun 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Poli Iaşi a retrogradat în Liga 2, după ce a pierdut barajul de menţinere în faţa subdivizionarei Metaloglobus.

 

 

//i0.1616.ro/media/581/3142/38236/22058230/1/sc-otelul-galati-poli-iasi-superliga-superbet-play-out-04-04-2025-1.jpg

După 1-1 în confruntarea din Copou, Poli Iaşi nu a reuşit nici în retur să se ridice la aşteptările pe care toată lumea le avea din partea unei echipe din Superliga care întâlnea o combatanta din eşalonul secund.

Partida de la Clinceni s-a închieat cu scorul de 1-0 pentru Metaloglobus. Astfel, gruparea din cartierul Pantelimon va juca în sezonul viitor în Superliga, în timp ce moldovenii vor evolua în Liga 2.

După retrogradarea umilitoare, la Poli Iaşi se anunţă un adevărat dezastru. După ce Vasile Miriuţă şi-a anunţat plecarea la finalul returului cu Metaloglobus, trupa din Copou rămâne şi fără staff tehnic. 

Antrenorul secund Francisc Dican, antrenorul de portari Radu Sardescu şi preparatorul fizic Stelian Isac, care sunt la final de contrac, vor pleca de la Poli Iaşi.

În plus, lotul clubului moldvan se va destrăma complet, notează GSP. J. Fernandez, Niga, Gouet, Nardini, Skuka, Roman, V. Borcea, Marchioni, Bordeianu şi R. Moise sunt la final de contract, iar Boben şi Borduşanu au revenit la cluburile de unde au fost împrumutaţi, CFR Cluj, respectiv Dinamo Bucureşti.

S. Camara, Claudio Silva şi Guilherme Soares prelungeau contractele doar în cazul în care echipa rămâne în Superliga. Aşadar, şi cei 3 sunt liberi de contract. Alţii, precum Amaral şi Diakhaby, au părăsit echipa înainte de finalul sezonului din cauza unor nemulţumiri financiare.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Poli Iași

Ultimele articole Toate articolele