Schimbare majoră în Cupa Angliei din sezonul viitor Schimbare majoră în Cupa Angliei din sezonul viitor
Încă un mare oraş din ţară e aproape să aibă un stadion modern. Guvernul ar putea avea o şedinţă pentru a demola vechea construcţie Încă un mare oraş din ţară e aproape să aibă un stadion modern. Guvernul ar putea avea o şedinţă pentru a demola vechea construcţie
Curg ofertele pentru Gigi Becali! Încă un fotbalist este aproape de transferul carierei Curg ofertele pentru Gigi Becali! Încă un fotbalist este aproape de transferul carierei
Adrian Mititelu, decizie finală cu privire la cedarea lui Juan Bauza la FCSB! ”El este transferabil” Adrian Mititelu, decizie finală cu privire la cedarea lui Juan Bauza la FCSB! ”El este transferabil”
Vlad Covaliu a câştigat titlul mondial al juniorilor la sabie masculin individual Vlad Covaliu a câştigat titlul mondial al juniorilor la sabie masculin individual
Istvan Kovacs l-a avertizat pe jucătorul Barcelonei înainte de partida cu PSG. Ce i-a transmis Istvan Kovacs l-a avertizat pe jucătorul Barcelonei înainte de partida cu PSG. Ce i-a transmis

Simona Halep a coborât o poziţie în clasamentul WTA. Gabi Ruse, în premieră în top 60

Tenis Publicat de Daian Cutu pe 14 feb 2022

Simona Halep a coborât o poziţie în clasamentul WTA dat publicităţii luni, până pe locul 23, cu 2.117 puncte. Elena Gabriela Ruse a intrat pentru prima dată în carieră în Top 60, după o urcare de două poziţii, până pe locul 59, cu 991 de puncte. În schimb, Jaqueline Cristian a coborât de pe locul 58 pe 67, cu 943 de puncte.

Dintre sportivele române, performera săptămânii este Alexandra Cadanţu, care a urcat 15 locuri, până pe 183, cu 364 de puncte, după ce a câştigat, duminică, turneul ITF de la Sharm El Sheikh, cu premii de 25.000 de dolari.