VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-1. Ardelenii revin în lupta pentru locul secund VIDEO | Universitatea Craiova - CFR Cluj 0-1. Ardelenii revin în lupta pentru locul secund
Stadion stelar într-un oraş legendar al ţării. Real Madrid este aşteptată Stadion stelar într-un oraş legendar al ţării. Real Madrid este aşteptată
Claudiu Keşeru îi răspunde lui Mircea Rednic: „Contractul nu a fost respectat” | EXCLUSIV Claudiu Keşeru îi răspunde lui Mircea Rednic: „Contractul nu a fost respectat” | EXCLUSIV
Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!” Căpitanul lui Dinamo, mesaj clar: ”Singurul meci în care mai depindem de noi!”
VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie VIDEO | AS Roma a câştigat în prelungiri cu Udinese, în continuarea meciului întrerupt pe 14 aprilie
Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off"  | EXCLUSIV Pierdere mare pentru un club cu pretenţii din Superliga: "Nu îi văd în play-off" | EXCLUSIV

Sorana Cîrstea s-a calificat în turul doi la Indian Wells! Victorie în două seturi în meciul de debut

Tenis Publicat pe 10 mar 2023

Sorana Cîrstea (83 WTA) s-a calificat, joi, în turul doi al turneului de la Indian Wells, cu premii totale de 8.800.000 de dolari.

Cîrstea a învins-o în runda inaugurală pe Kimberly Birrell (Australia, 115 WTA), scor 6-3, 6-2. Meciul a durat o oră şi 20 de minute.

În turul doi, Cîrstea va evolua contra sportivei americane Madison Keys, locul 20 mondial şi cap de serie 19.

Pentru accederea în turul doi, Cîrstea va primi 30.885 de dolari şi 35 de puncte WTA.

Irina Begu a fost eliminată în primul tur al Indian Wells

Irina Begu, locul 38 WTA, a fost eliminată în primul tur al turneului de categorie WTA 1000 de la Indian Wells.

Românca a fost învinsă de sportiva cehă Linda Noskova, numărul 54 mondial, scor 7-6 (7), 6-1, într-o oră şi jumătate.

Noskova o va întâlni în faza următoare pe favorita 31, americanca Amanda Anisimova (35 WTA).

Pe tabloul principal la Indian Wells se mai află Sorana Cîrstea (83 WTA), care o are ca adversară pe Kimberly Birrell (Australia, 115 WTA).

Premiul pentru participarea în primul tur este de 18.660 de dolari şi 10 puncte.