Mesaj pentru Adrian Mititelu după haosul de la Craiova: ”O poate bate o echipă de Liga 3!”

Sorana Cîrstea s-a calificat în turul trei la Mutua Madrid Open. Ea ar putea să o înfrunte pe Iga Swiatek Sorana Cîrstea s-a calificat în turul trei la Mutua Madrid Open. Ea ar putea să o înfrunte pe Iga Swiatek
VIDEO | Ploaia a creat mari probleme la Sibiu! Organizatorii au făcut eforturi mari pentru ca Hermannstadt - Petrolul să se joace VIDEO | Ploaia a creat mari probleme la Sibiu! Organizatorii au făcut eforturi mari pentru ca Hermannstadt - Petrolul să se joace
VIDEO | Hermannstadt - Petrolul 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | Hermannstadt - Petrolul 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start
VIDEO | UTA - Oţelul Galaţi 3-1. Trupa lui Dorinel Munteanu a fost făcută KO la Arad VIDEO | UTA - Oţelul Galaţi 3-1. Trupa lui Dorinel Munteanu a fost făcută KO la Arad
Guvernul spaniol va superviza federaţia de fotbal până la noi alegeri Guvernul spaniol va superviza federaţia de fotbal până la noi alegeri

Spectacol pe Ghencea între Steaua Bucureşti şi România U21. ”Tricolorii mici” s-au impus cu 4-2

România U21 Publicat pe 17 nov 2022

Echipa naţională de fotbal U21 a învins joi, în Ghencea, formaţia CSA Steaua, scor 4-2, într-un meci amical.

În meciul găzduit de Stadionul Ghencea, CSA Steaua a deschis scorul prin Chunchukov, în minutul 15, din penalty. România U21 a întors rezultatul în numai patru minute, prin golurile marcate de Markovic (min. 17 penalti) şi Baiaram (min. 21). Marco Ehmann a dus scorul la 3-1 în minutul 54. CSA Steaua a marcat în minutul 68, prin Pacionel, dar scorul final a fost stabilit de Bîrligea în minutul 80.

Antrenorul echipei naţionale U21, Emil Săndoi a trimis pe teren două echipe distincte pentru fiecare repriză:

• România U21 în prima repriză: Gyenge - Corbu, Dican, Screciu, Ţicu - Vlad Pop, Grameni - Işfan, Baiaram, Oct Popescu – Markovic.
  • România U21 în a doua repriză: Popa – Sîrbu, Racoviţan, Ehmann, Dumitrescu –  Lixandru, Farcaş – Miculescu, Pitu, R. Ilie - Bîrligea.

În aceeaşi manieră a procedat şi antrenorul Stelei, Daniel Opriţa:

• Steaua în prima repriză: Horia Iancu (cpt.), Stephan Drăghici, Walace da Silva, Alexandru Sabău, Alexandru Sima, Rareş Enceanu, Cristian Balgiu, Alin Raicu, Ştefan Bodişteanu, Emilian Pacionel, Tsvetelin Chunchukov.
  • Steaua în a doua repriză: Cristian Blaga, Darius Oroian, Dean Beţa (cpt.), Doru Calestru, Adrian Ilie, Cristian Bustea, Mădălin Mihăescu, Ştefan Pacionel, Alexandru Troană (Teodor Erhan 75'), Dragoş Gheorghe, Iustin Răducan.

Următorul meci amical al României U21 va fi luni, 21 noiembrie, la Piteşti, cu echipa Campionii FC Argeş.