I-a decis soarta Istvan Kovacs Barcelonei? Centralul din Superligă l-a eliminat pe Araujo, iar PSG a egalat. Arbitrul i-a arătat cartonaşul roşu şi lui Xavi | VIDEO

Marius Şumudică anunţă următorul mare tun dat de Rapid: ”E cel mai bun atacant din România” Marius Şumudică anunţă următorul mare tun dat de Rapid: ”E cel mai bun atacant din România”
Fostul mare fotbalist critică decizia lui Florinel Coman de pleca în Qatar: „Pierzi 20% din ceea ce ştii” Fostul mare fotbalist critică decizia lui Florinel Coman de pleca în Qatar: „Pierzi 20% din ceea ce ştii”
LIVE VIDEO | PSG şi Borussia Dortmund se califică în semifinale după o nouă seară de poveste din UEFA Champions League LIVE VIDEO | PSG şi Borussia Dortmund se califică în semifinale după o nouă seară de poveste din UEFA Champions League
Rafael Nadal s-a calificat în turul doi la Barcelona Rafael Nadal s-a calificat în turul doi la Barcelona
Ultimă oră! Dennis Man, pe urmele lui Adrian Mutu. Gigantul din Serie A care îl doreşte pe internaţionalul român

Stoican nu o poate scoate pe Mioveni din zona inferioară a clasamentului. ”Trebuie să învăţăm din asta, atât eu, cât şi jucătorii”

CS Mioveni Publicat de Daian Cutu pe 7 oct 2022

FC Voluntari a învins pe teren propriu, cu scorul de 3-1, echipa CS Mioveni, într-un meci din etapa a 13-a a Superligii.

Învingătorii au marcat prin Damaşcan ’13, Govea ’45 şi Achim ’59. Pentru Mioveni a înscris Krasniqi, în minutul 21.

Flavius Stoican are o misiune complicată, formaţia piteşteană este penultima în clasament, cu doar 7 puncte marcate.

"Au fost momente bune, dar am luat gol înainte de pauză, când aveam jocul sub control. Am început a doua repriză încercând să jucăm, apoi am primit al treilea gol după o lovitură de colţ.

Trebuie să învăţăm din asta, atât eu, cât şi jucătorii. Astăzi a câştigat echipa care şi-a dorit mai mult şi a fost mai echilibrată.

(n.r. despre cei de la Voluntari) Au jucători buni, au linişte în joc, nu sunt precipitaţi, sunt buni şi pe faza defensivă. E o echipă bună, mai ales acasă. Şi Universitatea Craiova, şi FCSB au avut meci greu cu ei"
, a explicat Stoican, la flash-interviuri.