Ultima oră
Campionatul Mondial s-a încheiat pentru spaniolul Yeremy Pino. Probleme şi pentru Nico Williams Campionatul Mondial s-a încheiat pentru spaniolul Yeremy Pino. Probleme şi pentru Nico Williams
S-a făcut lumină în cazul lui Adel Bettaieb! Atacantul lui FC Argeş n-a confirmat transferul în China şi a vorbit despre viitorul său S-a făcut lumină în cazul lui Adel Bettaieb! Atacantul lui FC Argeş n-a confirmat transferul în China şi a vorbit despre viitorul său
Probleme la construcţia noii arene Dinamo? Preşedintele Clubului Sportiv a oferit detalii după ce lucrările s-au oprit Probleme la construcţia noii arene Dinamo? Preşedintele Clubului Sportiv a oferit detalii după ce lucrările s-au oprit
Ce surpriză! Alexi Pitu a revenit în Superliga şi a fost prezentat oficial Ce surpriză! Alexi Pitu a revenit în Superliga şi a fost prezentat oficial
Selecţionerul Capului Verde: ”Suntem o ţară mică, dar am demonstrat că nimic nu este imposibil” Selecţionerul Capului Verde: ”Suntem o ţară mică, dar am demonstrat că nimic nu este imposibil”
Joao Paulo, în extaz după calificarea Capului Verde în faza eliminatorie! Ce le-a transmis suporterilor FCSB-ului Joao Paulo, în extaz după calificarea Capului Verde în faza eliminatorie! Ce le-a transmis suporterilor FCSB-ului

Stoichkov, atac dur la fosta sa echipă. ”Din cauza mentalităţii unui antrenor mediocru şi a asistentului său”

Barcelona Publicat de Daian Cutu pe 19 iul 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38287/19425502/1/stoi.jpg

Hristo Stoichkov a fost unul din jucătorii emblematici ai celor de la Barcelona, cu care catalanii au reuşit performanţe uriaşe acum aproape 30 de ani. Fostul mare fotbalist bulgar a criticat în termeni duri banca tehnică a echipei, după ratarea titlului în La Liga.

Obiectivul s-a compromis în această săptămână, când Barcelona a pierdut matematic campionatul, după o înfrângere acasă, contra Osasunei, cu scorul de 2-1. Ce e şi mai dureros e faptul că formaţia de pe ”Camp Nou” a avut 1-0 şi un jucător în plus pe teren, adversarii suferind o eliminare destul de timpurie.

"De ce a eşuat Barcelona? Din cauza mentalităţii unui antrenor mediocru şi a asistentului său", a tunat bulgarul pentru TUDN, cu referire directă la Quique Setien şi la secundul acestuia, Eder Sarabia.

De asemenea, după meciul cu Osasuna şi Lionel Messi s-a arătat debusolat şi nu crede că echipa mai poate emite pretenţii în Champions League, singura competiţie în care mai au şanse de a câştiga în acest sezon. "Am fost o echipă slabă. Vom pierde şi împotriva lui Napoli", au fost cuvintele starului argentinian.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Barcelona

Ultimele articole Toate articolele