LIVE VIDEO | Mioveni - Csikszereda 3-0, în direct la Prima Sport 1! Formaţia din Miercurea Ciuc, călcată în picioare LIVE VIDEO | Mioveni - Csikszereda 3-0, în direct la Prima Sport 1! Formaţia din Miercurea Ciuc, călcată în picioare
Ana Bogdan a fost eliminată în turul doi la Catalonia Open Ana Bogdan a fost eliminată în turul doi la Catalonia Open
Fără precedent! Unde vor sta suporterii CFR-ului la meciul cu FCSB Fără precedent! Unde vor sta suporterii CFR-ului la meciul cu FCSB
Motivele pentru care Edi Iordănescu nu a semnat prelungirea contractului Motivele pentru care Edi Iordănescu nu a semnat prelungirea contractului
Dinamo, campioană în Superligă! Statistica la care "câinii" nu au adversar Dinamo, campioană în Superligă! Statistica la care "câinii" nu au adversar
Oţelul Galaţi a reacţionat după ce a fost acuzată de blat Oţelul Galaţi a reacţionat după ce a fost acuzată de blat

SUB IRAN ŞI SENEGAL. NAŢIONALA ROMÂNIEI A COBORÂT ÎN CLASAMENTUL FIFA

Noutăți Publicat pe 14 iun 2019

Selecţionata lui Cosmin Contra a căzut pe locul 27 în lume, conform ierarhiei FIFA pe luna iunie. În mai, tricolorii erau pe 25. Egalul cu Norvegia şi victoria cu Malta nu au fost, însă, de ajuns pentru a rămâne acolo. Mai sus decât România se află naţionale precum Iran, Senegal sau Tunisia. În acest an, elevii lui Contra au mai înregistrat un succes cu Feroe şi o înfrângere în faţa Suediei. Următorul meci al României va fi pe 5 septembrie, la Bucureşti, contra Spaniei. Întâlnirea va conta pentru preliminariile Euro 2020.