Ionel Ganea a reacţionat după declaraţiile lui Gigi Becali! "Când încasezi 0-10 în cupele europene" Ionel Ganea a reacţionat după declaraţiile lui Gigi Becali! "Când încasezi 0-10 în cupele europene"
Record de cereri de înscriere pentru maratonul de la Londra 2025 Record de cereri de înscriere pentru maratonul de la Londra 2025
Kasatkina spune că "a primit garanţii" privind siguranţa sportivelor gay în Arabia Saudită Kasatkina spune că "a primit garanţii" privind siguranţa sportivelor gay în Arabia Saudită
"Asta ne mai lipseşte". Un finanţator din Superligă a dezvăluit de ce nu l-a felicitat pe Gigi Becali | VIDEO EXCLUSIV "Asta ne mai lipseşte". Un finanţator din Superligă a dezvăluit de ce nu l-a felicitat pe Gigi Becali | VIDEO EXCLUSIV
Adrian Mutu, atac subtil la adresa conducerii CFR-ului! "Eu am fost acolo" | VIDEO EXCLUSIV Adrian Mutu, atac subtil la adresa conducerii CFR-ului! "Eu am fost acolo" | VIDEO EXCLUSIV
Cernea, apărat după ce a bruscat un copil de mingi! "L-a împins puţin cu burta" Cernea, apărat după ce a bruscat un copil de mingi! "L-a împins puţin cu burta"

Toate meciurile etapei a 6-a din Bundesliga se văd pe Look Sport. Programul transmisiunilor

Bundesliga Publicat pe 30 oct 2020

Schalke 04 şi VFB Stuttgart au terminat la egalitate, 1-1, într-un meci din etapa a şasea din Bundesliga, disputat în această seară, la Gelsenkirchen.

Ceva mai prezente în atac în debutul meciului, gazdele au deschis scorul după o jumătate de oră, dintr-o fază fixă. Marocanul Amine Harit a executat o lovitură liberă de la aproximativ 30 de metri, uşor lateral dreapta, iar finlandezul Malick Thiaw a reluat cu capul imparabil.

După pauză, în primele minute de după reluarea jocului, oaspeţii au ieşit mai mult la joc şi au reuşit să egaleze. Senegalezul Salif Sane a atins cu mâna mingea, iar centralul partidei a dictat penalty, după ce a consultat VAR. Lovitura de pedeapsă a fost transformată de Gonzalez, în minutul 56.

După reuşita argentinianului, ambele echipe au trecut în câteva rânduri pe lângă gol, fără a reuşi să-şi concretizeze situaţiile. După acest rezultat, Schalke face două puncte şi rămâne pe locul 17, penultimul în clasament. De cealaltă parte, şvabii acumulează 9 puncte şi urcă pe poziţia a patra. Lider este Leipzig (13 puncte), urmată de Bayern (12) şi Dortmund (12),

Etapa a şasea din Bundesliga continuă la posturile Look Sport. Toate cele opt partide rămase vor fi transmise în direct, sâmbătă, duminică şi luni, după următorul program: