VIDEO | Betis - FC Sevilla 1-1. Fără învingătoare în derby-ul andaluz VIDEO | Betis - FC Sevilla 1-1. Fără învingătoare în derby-ul andaluz
Interimarul Dican o duce pe CFR Cluj pe locul doi în Superliga. ”Nu ştiu nimic despre revenirea lui Dan Petrescu” Interimarul Dican o duce pe CFR Cluj pe locul doi în Superliga. ”Nu ştiu nimic despre revenirea lui Dan Petrescu”
VIDEO | ”Am avut o şansă mare”. Mario Camora nu poate trece peste eşecul umilitor din Cupă VIDEO | ”Am avut o şansă mare”. Mario Camora nu poate trece peste eşecul umilitor din Cupă
Adi Mutu, replică dură pentru Tachtsidis! "Nu are minte. Am goluri câte meciuri are el în Italia" | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Fiorentina - Sassuolo 5-1. Formaţia viola s-a descătuşat cu penultima clasată VIDEO | Fiorentina - Sassuolo 5-1. Formaţia viola s-a descătuşat cu penultima clasată
Răsturnare de situaţie! Când începe Dan Petrescu mandatul la CFR Cluj Răsturnare de situaţie! Când începe Dan Petrescu mandatul la CFR Cluj

Transferul de la FCSB pe care Viorel Moldovan nu şi-l explică: ”S-au dat foarte mulţi bani pe el, dar nu ştiu nici ce poziţie joacă” ǀ EXCLUSIV

FCSB Publicat pe 18 sep 2023

FCSB a plătit sume mari de bani pentru anumite transferuri, cu precădere din prima ligă, de la adversare, iar un fotbalist adus pe o sumă importantă, care nu demonstrează şi nu se ridică la un nivel bun momentan, este David Miculescu, jucător de atac în vârstă de 22 de ani, cumpărat de la UTA pentru 1.7 milioane de euro.

A intrat şi în partida cu Farul atacantul, dar nu a făcut mare lucru, iar în acest sezon rămâne cu doar un gol marcat şi o pasă decisivă oferită, în 10 partide. Viorel Moldovan, specialist Prima Sport, a declarat în emisiunea Fotbal Show că nici măcar nu înţelege care este poziţia de bază a lui Miculescu, pentru că a fost trimis atât în bandă, cât şi ca vârf împins.

În total, de când a venit la FCSB, în 57 de meciuri, Miculescu a marcat de patru ori şi a oferit patru pase decisive.

S-au plătit foarte mulţi bani pe acest jucător, dar am spus-o de ceva timp că nu pot să îl identific, nu ştiu ce poate juca. Cu Farul a intrat la pauză, a intrat în dreapta, dar nici bandă nu mă convinge că e, nici vârf.

Eu cred că din cauza sumei pe care a plătit-o FCSB mai există speranţa că poate-poate s-a făcut o alegere bună şi că va fi de nivelul FCSB-ului”, a spus Viorel Moldovan în emisiunea Fotbal Show, de la Prima Sport 1.

Emisiunea Fotbal Show

Farul – FCSB 0-1

FCSB a învins în deplasare, scor 1-0, formaţia Farul Constanţa, graţie unui penalty contestat de campioana României.

În finalul primei reprize, Compagno a înscris din pasa lui Ovidiu Popescu, în minutul 45+2, dar golul a fost anulat pentru un ofsaid. În minutul 55 arbitrul Sebastian Colţescu a acordat penalti pentru un contact între Tudor Băluţă şi Adrian Şut, iar Darius Olaru a transformat lovitura de pedeapsă.

Farul a replicat prin lovitura de cap pe lângă poartă, din minutul 60, dar campioana a mai avut un şut pe poartă în minutul 89 din repriza secundă, când Târnovanu a intervenit senzaţional la şutul lui Andronache, şi FCSB s-a impus cu 1-0, păstrându-şi prima poziţie din clasament cu 21 de puncte. Farul a pierdut al cincilea meci şi ocupă poziţia a 11-a, cu 9 puncte.

• Farul: Aioani - Dussaut, Larie (cpt.), Artean, Kiki - Băluţă, Nedelcu, Grameni - Grigoryan, L. Munteanu, Budescu
    Rezerve: Buzbuchi - Sîrbu, M. Popescu, Boli, N. Popescu, Vînă, Mazilu, Andronache, Sali
    Antrenor: Gheorghe Hagi
  • FCSB: Târnovanu - Pantea, Ngezana, Dawa, Radunovic - Ov. Popescu, Şut, Olaru (cpt.) - Oct. Popescu, Compagno, Fl. Coman
    Rezerve: A. Vlad - V. Creţu, Panţîru, Haruţ, Miculescu, Lixandru, M. Toma, Radaslavescu, Djokovic
    Antrenor: Elias Charalambous