Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren Irina Begu s-a calificat în sferturi la primul turneu de la revenirea pe teren
Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt" Răzvan Marin, promisiune pentru suporterii naţionalei! "O vom lua de la capăt"
Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua Comoţionat în meciul cu Irlanda de Nord, Vasile Mogoş a aflat când va putea evolua
VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou VIDEO | Aşa să te tot uiţi la meciuri! Cel mai electrizant comentator a "lovit" din nou
Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani Horaţiu Giurgiu, legendă a baschetului românesc, a murit la 85 de ani
Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină Prima decizie luată de UTA Arad după suspendarea dictată de Comisia de Disciplină

”Trebuie să-mi adun gândurile". Leo Strizu simte că nu se mai regăseşte

FCSB Publicat de Daian Cutu pe 23 ian 2023

FC Hermannstadt – FCSB, partidă din runda a 22-a a SuperLigii României, transmisă pe Prima Sport 1 şi www.primaplay.ro, duminică seară, s-a terminat cu scorul de 0-1.

Într-un meci care a început pe o ceaţă foarte deasă, Petrişor Petrescu a trimis balonul în bară, în minutul 53, însă cei care au marcat au fost oaspeţii, prin Bilel Omrani. Acesta a înscris în minutul 75, din pasa lui Florinel Coman, aducând victoria bucureştenilor.

Antrenorul din acte al celor de la FCSB nu a oferit prea multe detalii despre situaţia sa, însă a punctat faptul că nu se mai regăseşte şi trebuie să îşi adune gândurile.

Strizu s-a ridicat de câteva ori pentru a da indicaţii în timpul partidei de duminică seara, dar relaţia sa cu Mihai Pintilii a părut una rece.

"Am întâlnit o echipă foarte bună, bine organizată. Am avut un meci greu şi, cu puţină şansă, am reuşit să ne îndeplinim obiectivul. Vreau să felicit echipa gazdă pentru atitudine. Credeţi că putem să dominăm numai noi? A fost un meci echilibrat.

(n.r. de ce nu a mers în cantonament) Am fost bine în această perioadă. S-a tot vorbit, nu vreau să discut. Trebuie să luaţi doar ce v-a spus Mihai Stoica. Nu vreau să vorbesc altceva în plus, nu voi participa la un dialog referitor la această perioadă.

Nu-mi găsesc locul. Nu pot să stau doar în vestiar, trebuie să-mi adun gândurile"
, a spus Strizu, la conferinţa de presă de după meci.