Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras Irina Bara a fost învinsă în sferturi la turneul de la Oeiras
Canotaj | Patru echipaje tricolore s-au calificat vineri în finalele pentru medalii. În total, sunt zece bărci ale României în finalele A

Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting Apariţie specială la Paris! România va avea reprezentare în concursul de iahting
5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro 5 vinuri româneşti pentru Paşte de la 4 experţi Unvinpezi.ro
Formula 1 | Hülkenberg va părăsi Haas şi va deveni primul recrut al Audi

Ultimă oră! Transferul lui Coman în Qatar, prăbuşit? Becali a făcut anunţul: ”Poate să îmi aducă 50 de milioane şi să îl dau cu 5 milioane?”

"Trebuie să se controleze!". Van Dijk, sfat pentru un coechipier de la Liverpool

Premier League Publicat pe 16 aug 2022

Virgil van Dijk crede că Darwin Nunez, coechipierul său la echipa FC Liverpool, trebuie să înveţe să se controleze mai mult pe teren.

Fundaşul olandez al echipei FC Liverpool speră că atacantul uruguayan Darwin Nunez a învăţat ceva din eliminarea pe care a suferit-o în luni, în meciul cu echipa Crystal Palace. ”El trebuie să se controleze. Să ştie că în Premier League se întâmplă astfel de faze, dar nu trebuie să riposteze. Noi, grupul, îl sprijinim şi sperăm ca acest lucru să nu se mai repete, iar el să ţină cont de această experienţă”, a declarat van Dijk.

Darwin Nunez l-a lovit cu capul pe jucătorul echipei Crystal Palace, Joachim Andersen, în minutul 57 al partidei dintre echipele FC Liverpool şi Crystal Palace, scor 1-1, iar arbitrul Paul Tierney i-a arătat direct cartonaşul roşu.

Nunez a fost suspendat pentru trei partide şi va rata meciurile cu Manchester United, Bournemouth şi Newcastle.