Ultima oră
Medalie de argint pentru România la Cupa Mondială de Canotaj de la Lucerna Medalie de argint pentru România la Cupa Mondială de Canotaj de la Lucerna
A confirmat interesul pentru Anderson Ceara! Mijlocaşul de la Csikszereda poate ajunge la o altă formaţie din SuperLigă calificată în cupele europene A confirmat interesul pentru Anderson Ceara! Mijlocaşul de la Csikszereda poate ajunge la o altă formaţie din SuperLigă calificată în cupele europene
Surpriză! Naţionala cu care ţine Tudor Băluţă la Campionatul Mondial: ”Soţia mea e de acolo! Am o afinitate pentru acest popor” | EXCLUSIV Surpriză! Naţionala cu care ţine Tudor Băluţă la Campionatul Mondial: ”Soţia mea e de acolo! Am o afinitate pentru acest popor” | EXCLUSIV
Decizia atipică a unui jucător din România! A refuzat China şi a rămas în SuperLigă Decizia atipică a unui jucător din România! A refuzat China şi a rămas în SuperLigă
Selecţionerul naţionalei din Panama nu este sigur că va rămâne în funcţie după eliminarea din faza grupelor Selecţionerul naţionalei din Panama nu este sigur că va rămâne în funcţie după eliminarea din faza grupelor
Scene de nedescris la un meci de promovare în Liga a 3-a! Un oficial şi-a bruscat propriul jucător după fluierul final Scene de nedescris la un meci de promovare în Liga a 3-a! Un oficial şi-a bruscat propriul jucător după fluierul final

Trupurile neînsufleţite ale legendelor Gheorghe Mulţescu şi Valentin Samungi vor fi depuse luni în Sala de trofee a CS Dinamo

Special Publicat de Daian Cutu pe 15 sep 2024
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

//i0.1616.ro/media/581/3142/38224/21734105/1/mult-sam.png

CS Dinamo a anunţat, duminică seară, că trupurile neînsufleţite ale legendelor Gheorghe Mulţescu şi Valentin Samungi vor fi depuse luni în Sala de trofee a clubului.

“În drumul lor spre eternitate, legendele Valentin Samungi şi Gheorghe Mulţescu se vor mai opri o dată la Dinamo. Foştii campioni dinamovişti vor fi depuşi mâine, pentru câteva ore, la Sala de trofee a clubului, situată în clădirea centrală din Şoseaua Ştefan cel Mare, nr. 7-9. Cei care vor să le aducă un ultim omagiu o pot face începând cu ora 10:00, până aproape de ora 16:00”, a precizat CS Dinamo.

Ionel ”Johnny” Culina, care face parte din echipa de comunicare a CS Dinamo, a notat într-un mesaj pe Facebook că trupul lui Mulţescu se va afla luni în Hall of Fame, lângă trofee şi medalii, şi că funeraliile cu onoruri militare vor anunţa, zilele următoare, că “legenda renaşte în Ştefan cel Mare”.

“Onoruri pentru o legendă

Dinamo şi-a pierdut astăzi cel mai bun număr 8 din istoria clubului.

Plecat discret din fotbal, Gigi Mulţescu s-a ridicat în această dimineaţă la Ceruri, lăsând în urmă un gol în sufletul fiecărui dinamovist.

Trupul neînsufleţit al fostului mare campion va fi depus luni, la prânz, la Muzeul Clubului Sportiv Dinamo.

În Hall of Fame, lângă trofee şi medalii.

Funeraliile cu onoruri militare vor anunţa, zilele următoare, că legenda renaşte în Ştefan cel Mare.

Dumnezeu cu tine, Gigi Mulţescu!”, a notat Culina.

 

 

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Special

Ultimele articole Toate articolele