Jaqueline Cristian a acces în turul doi al calificărilor la Roma Jaqueline Cristian a acces în turul doi al calificărilor la Roma
”Din când în când, trebuie să fim şi noi şmecheri”. Tony, aproape să o salveze pe Poli Iaşi ”Din când în când, trebuie să fim şi noi şmecheri”. Tony, aproape să o salveze pe Poli Iaşi
Un fotbalist a fost rănit într-un atac cu acid la un centru comercial Un fotbalist a fost rănit într-un atac cu acid la un centru comercial
Mihai Iosif, moment de sinceritate la luni de zile după ce a fost dat afară de la Rapid: ”Ca Di Caprio în Titanic. Mâncat de rechini” Mihai Iosif, moment de sinceritate la luni de zile după ce a fost dat afară de la Rapid: ”Ca Di Caprio în Titanic. Mâncat de rechini”
VIDEO | Moment fabulos la Sibiu! Jucătorii lui Poli Iaşi au tras de timp cu schimbul VIDEO | Moment fabulos la Sibiu! Jucătorii lui Poli Iaşi au tras de timp cu schimbul
VIDEO | UTA Arad - FCU Craiova, astăzi, de la 18:00, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start VIDEO | UTA Arad - FCU Craiova, astăzi, de la 18:00, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start

"U" Cluj - FC Argeş 1-1. Mailat înscrie la debut şi îi salvează pe ardeleni

Liga II Publicat pe 21 feb 2020

U Cluj şi FC Argeş au remizat, scor 1-1, într-o partidă transmisă în direct de Look Plus, în debutul sezonului de primăvară al Ligii a II-a.

Piteştenii au deschis scorul în finalul primei reprize, în minutul 43, când Andrei Blejdea a profitat de o eroare a lui Dur-Bozoancă şi a înscris din apropiere.

În repriza secundă, U Cluj a forţat egalarea, iar salvarea a venit în minutul 77, de la debutantul Sebastian Mailat, jucător adus de la CFR Cluj. Acesta a primit excelent de la Goga şi a şutat în forţă din unghi, restabilind egalitatea.

După acest rezultat, Campionii FC Argeş rămâne pe locul 4, cu 34 de puncte, la două lungimi în spatele Rapidului, formaţie ce ocupă în acest moment locul 3, care asigură prezenţa la baraj.

U Cluj ajunge la 26 de puncte şi ocupă locul 13 în clasament.

• U” Cluj: Dur-Bozoancă - Inacio, Telcean, Andr. Mureşan, Neciu - Dican, Bg. Barbu, G. Florescu (cpt.), Ştefănescu - Gavra, Mailat
  • Campionii FC Argeş: Ducan - Tofan, Turda, Deslandes, Muşat - I. Şerban, Moihedja - R. Grecu, Matiş, Blejdea - Buhăescu (cpt)

Look Plus şi Look Sport îţi propun alte trei partide din Etapa 22 a Ligii a II-a.