Spalletti crede că jucătorii săi trebuia să fie mai răi, după victoria în faţa Albaniei. „Am fost puţin neglijenţi” Spalletti crede că jucătorii săi trebuia să fie mai răi, după victoria în faţa Albaniei. „Am fost puţin neglijenţi”
Americanca Gretchen Walsh a stabilit un record mondial la 100 de metri fluture Americanca Gretchen Walsh a stabilit un record mondial la 100 de metri fluture
Selecţionerul Edward Iordănescu împlineşte duminică 46 de ani, cu o zi înainte de debutul României la EURO 2024 Selecţionerul Edward Iordănescu împlineşte duminică 46 de ani, cu o zi înainte de debutul României la EURO 2024
Edi Iordănescu este al treilea cel mai tânăr selecţioner de la EURO 2024 Edi Iordănescu este al treilea cel mai tânăr selecţioner de la EURO 2024
LIVE TEXT | Serbia - Anglia, de la 22:00. Cel mai tare duel al zilei la EURO 2024! Echipele probabile LIVE TEXT | Serbia - Anglia, de la 22:00. Cel mai tare duel al zilei la EURO 2024! Echipele probabile
LIVE TEXT | Slovenia - Danemarca, de la 19:00. Meci interesant în grupa C de la EURO 2024! Echipele probabile LIVE TEXT | Slovenia - Danemarca, de la 19:00. Meci interesant în grupa C de la EURO 2024! Echipele probabile

ULTIMĂ ORĂ | Cine arbitrează returul barajului dintre CS Mioveni şi FC Botoşani

Superliga Publicat pe 23 mai 2024

CS Mioveni primeşte vizita celor de la FC Botoşani, vineri, de la 20:00, într-un meci ce face parte din cadrul manşei retur a barajului de promovare în Superliga. Partida va fi transmisă în direct la Prima Sport 1 şi online pe PrimaPlay.ro.

Duelu va fi condus la centru de arbitrul Sebastian Colţescu, care va fi ajutat de Andrei Constantinescu şi Bucsi Imre-Laszlo, iar rezervă va fi Andrei Antonie.

În Camera VAR se vor afla Sorin Costreie şi Iuliana Demetrescu.

Mioveni a fost aproape de o remiză extraordinară în partida tur de la Botoşani, unde au pierdut in-extremis, primind gol în minutele de prelungire. Argeşenii au avut chiar şi un gol anulat la sfârşitul primei reprize.

De cealaltă parte, moldovenii pornesc cu prima şansă în returul de la Mioveni, însă trebuie să trateze cu maximă seriozitate partida, deoarece trupe pregătită de Constantin Schumacher nu mai are nimic de pierdut.

Rezultatele directe dintre cele două echipe sunt favorabile moldovenilor, care s-au impus de 5 ori, în timp ce Mioveni a ieşit victorioasă o singură dată, în 2022, într-o partidă de Cupă.