A fost lucrat Adi Mutu de jucătorii străini ai CFR-ului? ”Am vorbit cu oameni din cadrul echipei!” | VIDEO EXCLUSIV A fost lucrat Adi Mutu de jucătorii străini ai CFR-ului? ”Am vorbit cu oameni din cadrul echipei!” | VIDEO EXCLUSIV
Preşedintele Universităţii Cluj a anunţat la Fotbal Show cine va fi antrenor în sezonul viitor. ”Are contract pe 2 ani, ne-am stabilit un obiectiv” | VIDEO EXCLUSIV Preşedintele Universităţii Cluj a anunţat la Fotbal Show cine va fi antrenor în sezonul viitor. ”Are contract pe 2 ani, ne-am stabilit un obiectiv” | VIDEO EXCLUSIV
VIDEO | Farul - Sepsi 0-1, în direct la Prima Sport 1! Safranko înscrie în secunda 66! VIDEO | Farul - Sepsi 0-1, în direct la Prima Sport 1! Safranko înscrie în secunda 66!
VIDEO | Andrei Rublev s-a calificat în finala turneului de la Madrid. Prestaţie perfectă cu Taylor Fritz VIDEO | Andrei Rublev s-a calificat în finala turneului de la Madrid. Prestaţie perfectă cu Taylor Fritz
”Am informaţii că s-a luat legătura”. Ioan Ovidiu Sabău a anunţat cine l-ar putea înlocui la ”U” Cluj ”Am informaţii că s-a luat legătura”. Ioan Ovidiu Sabău a anunţat cine l-ar putea înlocui la ”U” Cluj
VIDEO | Şelimbăr - Gloria Buzău 2-1. Al doilea loc ce duce în Superliga rămâne în joc VIDEO | Şelimbăr - Gloria Buzău 2-1. Al doilea loc ce duce în Superliga rămâne în joc

ULTIMA ORĂ ǀ Performanţă fabuloasă reuşită de Sabrina Voinea la prima sa participare ca senioară, la un Campionat European

Gimnastica Publicat pe 16 apr 2023

Gimnasta Sabrina Maneca Voinea a obţinut, duminică, medalia de bronz în finală la sol, la Campionatul European din Antalya.

Duminică au avut loc ultimele finale pe aparate, la Campionatul European din Antalya, iar România a încheiat cu o medalie, bronz la sol, prin Sabrina Maneca Voinea. Echipele tricolore au obţinut calificarea la CM de la Antwerp.

Rezultatele obţinute, duminică, de sportivii tricolori în finalele pe aparate sunt:

• Bârnă – Amalia Ghigoarţă, locul 6 (12,900);
  • Sol - Ana Bărbosu, locul 7 (12.800), Sabrina Maneca Voinea, locul 3 (13.566);
  • Paralele – Andrei Muntean, locul 4 (14,400);
  • Sărituri – Gabriel Burtanete, locul 4 (14.449).

În alte finale individuale, care au avut loc anterior, Sabrina Maneca Voinea s-a clasat pe locul 4 la sărituri (13.083), Gabriel Burtanete pe locul 23 la individual-compus, iar în aceeaşi finală, Ana Bărbosu a fost pe locul 9 şi Amalia Ghigoarţă pe 19.

Echipele României s-au clasat pe locul 5 (feminin) şi locul 11 (masculin), ambele obţinând calificarea la Campionatul Mondial de la Antwerp.