VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers VIDEO | Performanţă istorică pentru Joel Embiid în victoria uriaşă obţinută de Philadelphia 76ers
VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie VIDEO | Orlando Magic a măcelărit-o pe Cleveland Cavaliers! Echipa din Florida reintră în serie
VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie VIDEO | ”Felicitări jucătorilor mei pentru reacţia de care au dat dovadă”. Interimarul Dican dă lovitura în Bănie
VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi VIDEO | Brighton - Manchester City 0-4. Pep Guardiola îi predă o lecţie dură lui Roberto De Zerbi
Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV Ipoteză şocantă! Jucătorii Universităţii Craiova, pe mână cu Mihai Rotaru? | EXCLUSIV
VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin VIDEO | ”Pentru asta trag, încerc să demonstrez”. Reacţia lui Răzvan Sava, după ce a reuşit o paradă fabuloasă în stilul Lunin

Un nou caz Ştefan Radu? Alex Dobre a evitat să spună dacă va accepta o eventuală convocare la naţională

Echipa nationala Publicat pe 24 apr 2022

Alex Dobre (23 de ani) a oferit un răspuns ambiguu când a fost întrebat dacă va refuza echipa naţională în eventualitatea în care selecţionerul Edi Iordănescu îl va convoca pentru acţiunile viitoare ale primei reprezentative.

Dobre şi-a manifestat vehement în trecut nemulţumirea pentru că nu a fost selecţionat decât în lotul olimpic şi la naţionalele U21 şi U17. Acum, mijlocaşul stânga al lui Dijon a evitat să spună ”da” sau ”nu” cu privire la acceptarea unei convocări ce ar putea reprezenta debutul său în ”tricolor” şi pentru naţionala mare.

”Nu vreau să mai stârnesc alte discuţii, răspunzând la întrebări despre echipa naţională. Mulţumesc pentru înţelegere.”, a declarat Alex Dobre pentru ProSport.

Fotbalistul echipei Dijon, Alex Dobre, a înscris două goluri în meciul terminat la egalitate, vineri seară, pe teren propriu, scor 3-3, cu formaţia Guingamp, în etapa a 35-a, a ligii secunde din Franţa.

Dobre a marcat în minutele 26 şi 45+1. Primul gol al gazdelor a fost înscris de Scheidler, în minutul 1. Pentru Guingamp au marcat Sivis 53’, M’Changama 79’ (penalti) şi Muyumba 90’. Alex Dobre a jucat până în minutul 81.

Dijon ocupă locul 13 în clasament, cu 43 de puncte, în timp ce Guingamp este pe 7, cu 49 de puncte. Lider este Toulouse, care are 73 de puncte.

• 7 goluri şi 3 pase de gol are Alex Dobre pentru Dijon în 26 de meciuri în Ligue 2, în actualul sezon.