Ultima oră
Dinamo începe sezonul cu o solicitare neobişnuită! Explicaţia lui Andrei Nicolescu şi anunţul care îi dezamăgeşte pe fani | VIDEO EXCLUSIV Dinamo începe sezonul cu o solicitare neobişnuită! Explicaţia lui Andrei Nicolescu şi anunţul care îi dezamăgeşte pe fani | VIDEO EXCLUSIV
Adrian Teslovan a câştigat a doua ediţie a Trofeului Mihai Leu la Super Rally Adrian Teslovan a câştigat a doua ediţie a Trofeului Mihai Leu la Super Rally
OFICIAL | Dinamo şi-a prezentat noul transfer! Contract pe trei ani pentru un tânăr de viitor OFICIAL | Dinamo şi-a prezentat noul transfer! Contract pe trei ani pentru un tânăr de viitor
Universitatea Craiova îşi betonează atacul! Oltenii aduc un internaţional cu meciuri pentru una dintre surprizele plăcute ale Campionatului Mondial, trecut pe la Benfica şi Sporting Universitatea Craiova îşi betonează atacul! Oltenii aduc un internaţional cu meciuri pentru una dintre surprizele plăcute ale Campionatului Mondial, trecut pe la Benfica şi Sporting
”Banii vorbesc”. Nemulţumirea selecţionerului Ghanei faţă de Cupa Mondială cu 48 de echipe ”Banii vorbesc”. Nemulţumirea selecţionerului Ghanei faţă de Cupa Mondială cu 48 de echipe
LIVE TEXT | Africa de Sud – Canada, ASTĂZI, ora 22:00, pe PrimaSport.ro! Începe faza eliminatorie a Campionatului Mondial LIVE TEXT | Africa de Sud – Canada, ASTĂZI, ora 22:00, pe PrimaSport.ro! Începe faza eliminatorie a Campionatului Mondial

”Uşor-uşor, înapoi la treabă!" Gimnaştii români reiau pregătirea la Izvorani. Anunţul FRG

Gimnastica Publicat pe 14 mai 2020
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

Gimnaştii din loturile olimpice vor relua pregătirea, la Complexul Olimpic Izvorani, ”imediat ce măsurile o vor permite”, a transmis, joi, forul naţional de profil. Sportivii şi antrenorii vor fi testaţi pentru Covid-19 înaintea intrării în cantonament, anunţă News.ro.

//i0.1616.ro/media/581/3142/38218/19361616/1/sala-cosr.jpg

”Uşor-uşor, înapoi la treabă! Imediat ce măsurile o vor permite, Federaţia Română de Gimnastică a agreat împreună cu Comitetul Olimpic şi Sportiv Român modul în baza căruia activitatea loturilor olimpice şi naţionale de gimnastică artistică ale României îşi vor relua programul de pregătire, în condiţii sigure şi controlate, minimalizând orice risc de infectare cu noul Covid-19”, a anunţat FRG.

Astfel, baza sportivă din cadrul Complexului Olimpic de la Izvorani a fost aleasă pentru a găzdui pregătirea celor două loturi, feminin şi masculin.

Baza dispune de condiţii optime de pregătire fizică şi tehnico-tactică, completate de partea de cazare şi masă. Sportivii, antrenorii şi ceilalţi membrii ai staff-ului vor fi testaţi pentru Covid-19 înainte de intrarea în cantonament pentru a elimina orice suspiciune.

Componenţa loturilor care vor activa la Izvorani este următoarea:

  • Lot olimpic masculin: Marian Drăgulescu , antrenor Ştefan Gal
  • Lot olimpic feminin: Maria Holbură, Ioana Stănciulescu, Silvia Sfiringu, cu antrenorii Liliana Cosma şi Nicolae Forminte
  • Lot naţional feminin: Olivia Cîmpean, Antonia Duţă, Daniela Trică, cu antrenorul Florin Cotuţiu.
  • Staful tehnic va fi completat cu Jenica Mihu (asistent medical), Răzvan Spirescu (maseur) şi Silvia Gradea (coregraf).

Totodată, imediat ce îşi va finaliza recuperarea şi va fi apt de antrenamente, gimnastul Andrei Muntean este aşteptat să se alăture lotului masculin, la Izvorani.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

Gimnastica

Ultimele articole Toate articolele