Lupta dintre Mike Tyson şi Jake Paul va fi considerată profesionistă Lupta dintre Mike Tyson şi Jake Paul va fi considerată profesionistă
Mihai Stoica a numit cel mai bun atacant român | EXCLUSIV Mihai Stoica a numit cel mai bun atacant român | EXCLUSIV
VIDEO | Bayern - Real Madrid, astăzi, de la ora 22:00, în direct la Prima Sport 1! Deplasare complicată pentru formaţia spaniolă VIDEO | Bayern - Real Madrid, astăzi, de la ora 22:00, în direct la Prima Sport 1! Deplasare complicată pentru formaţia spaniolă
VIDEO | Barcelona - Valencia 4-2. Catalanii revin pe locul secund, însă mai au şanse infime la titlu VIDEO | Barcelona - Valencia 4-2. Catalanii revin pe locul secund, însă mai au şanse infime la titlu
Nigeria a anunţat numele noului selecţioner Nigeria a anunţat numele noului selecţioner
”După ce au bătut pe FCSB, s-au crezut campioni!”. Vasile Miriuţă ”răsuceşte cuţitul în rana” Giuleştenilor după ce au pierdut şi cu Universitatea Craiova | VIDEO EXCLUSIV

Vasile Mogoş, erou pentru Cremonese în victoria cu Chievo, cu un gol marcat în ultimul minut

Stranieri Publicat pe 14 iul 2020

Cremonese a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), formaţia Chievo, în etapa a XXXIV-a a campionatului italian Serie B.

Golul victoriei a fost marcat de fundaşul Vasile Mogoş, în minutul 90. Românul a intrat pe teren în minutul 66, în locul lui Piccolo.

Cremonese se îndepărtează puţin de zona fierbinte a clasamentului după acest succes, cu patru etape înaintea finalului sezonului. Echipa românului ocupă locul 12, cu 43 de puncte, la două puncte de Perugia, de pe locul 16, de baraj pentru menţinere, dar şi la cinci puncte de Empoli, de pe locul 8, de baraj pentru promovare.