Singura echipă din Superliga care a transmis celor de la FCSB felicitări pentru cucerirea titlului Singura echipă din Superliga care a transmis celor de la FCSB felicitări pentru cucerirea titlului
Raul Badiu, victorie în prima etapă a Campionatului Naţional de Raliuri
Inter Milano a sărbătorit titlul cu o victorie în faţa echipei Torino Inter Milano a sărbătorit titlul cu o victorie în faţa echipei Torino
VIDEO | România a încheiat en fanfare Europenele de canotaj. Aur şi la 8+1 feminin VIDEO | România a încheiat en fanfare Europenele de canotaj. Aur şi la 8+1 feminin
VIDEO | Andrei Cornea şi Marian Enache au cucerit aurul european la canotaj, în proba de dublu vâsle VIDEO | Andrei Cornea şi Marian Enache au cucerit aurul european la canotaj, în proba de dublu vâsle
VIDEO | Oţelul - Hermannstadt 1-0. Gălăţenii s-au impus, după ce au jucat în inferioritate numerică aproape o repriză VIDEO | Oţelul - Hermannstadt 1-0. Gălăţenii s-au impus, după ce au jucat în inferioritate numerică aproape o repriză

Veşti bune pentru Mircea Lucescu. Şahtior, pas greşit în campionat

Alte campionate externe Publicat de Daian Cutu pe 21 sep 2020

Sahtior Doneţk, fosta echipă a tehnicianului Mircea Lucescu, a remizat, duminică, scor 2-2 (1-2), meciul disputat în deplasare, cu Zoria Lugansk, în etapa a III-a a campionatului Ucrainei.

Gazdele au condus cu 2-1, după reuşitele lui Kociergin '28 şi Iurcienko '28 (p), după ce Marlos '17 a deschis scorul. Semifinalista ultimei ediţii a Ligii Europa a egalat în minutul 49, prin Kriţov.

Campioana Ucrainei, Şahtior, cu doar două meciuri jucate, ocupă locul 7, cu patru puncte, iar Zoria este pe locul 12, cu un punct.

Lider după trei etape este Vorskla Poltava, cu maximum de puncte, nouă, urmată de actuala echipă a antrenorului Mircea Lucescu, Dinamo Kiev, care a acumulat şapte puncte.