VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Primă repriză bogată în ocazii VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Primă repriză bogată în ocazii
Turneul final al Billie Jean King Cup se va juca în format eliminatoriu. România îşi va afla adversara pe 30 aprilie Turneul final al Billie Jean King Cup se va juca în format eliminatoriu. România îşi va afla adversara pe 30 aprilie
Clubul din Superliga ce va primi de la bugetul local peste 1 milion de euro! Clubul din Superliga ce va primi de la bugetul local peste 1 milion de euro!
Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin
Încă un mare oraş din ţară e aproape să aibă stadion modern. Guvernul a aprobat indicatorii tehnico-economici pentru o arenă de 30.000 de locuri Încă un mare oraş din ţară e aproape să aibă stadion modern. Guvernul a aprobat indicatorii tehnico-economici pentru o arenă de 30.000 de locuri
Un antrenor din Superliga se află în negocieri: „Ambele părţi vrem” Un antrenor din Superliga se află în negocieri: „Ambele părţi vrem”

Victor Piţurcă dă lovitura de începere la Steaua - Unirea Slobozia. Campionii de la Sevilla, premiaţi duminică

Liga II Publicat pe 6 mai 2022

Golgheterul Stelei Victor Piţurcă în campania din 1986, sezonul în care a câştigat Cupa Campionilor Europeni, va da lovitura de începere la partida de duminică dintre Steaua şi Unirea Slobozia.

Victor Piţurcă a marcat 5 goluri pentru formaţia noastră în acel sezon de vis: unul cu Honved Budapesta, în victoria cu 4-1, de la Bucureşti, unul cu Vejle (4-1), tot la Bucureşti. Poate cel mai important gol al numărului 9 stelist a venit în returul cu Kuusysi Lahti, în Finlanda.

După 0-0 pe Ghencea, Piţurcă a marcat singurul gol la Lahti, în minutul 87. Echipa se califica atunci în semifinale.
Acolo, Piţurcă a mai punctat de două ori împotriva celor de la Anderlecht, în victoria cu 3-0.

Tot, duminică, 8 mai 2022, ora 12:00, Steaua Bucureşti celebrează 36 de ani de la câştigarea Cupei Campionilor Europeni. Componenţii echipei care au adus grandiosul trofeu în România vor fi premiaţi pe gazonul stadionului Steaua, la pauza întâlnirii dintre Steaua Bucureşti şi Unirea Slobozia, ultima partidă din cadrul play-off-ului, de pe teren propriu.