”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm! ”Cum să ieşi aşa? Ai doi metri”. Ştefan Târnovanu a gafat, iar Gigi Becali a reacţionat ferm!
VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia VIDEO | Atalanta, demonstraţie de forţă la returul cu Fiorentina şi calificare în finala Coppa Italia
VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League VIDEO | Everton - Liverpool 2-0. ”Cormoranii” pot cădea pe 3 în Premier League
VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion VIDEO | ”Este important că am câştigat un punct”. Charalambous încă nu este campion
VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea” VIDEO | Târnovanu, foarte afectat de gafa cu Sepsi: ”Amânăm titlul din cauza mea”
VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă” VIDEO | Florinel Coman a rezistat mai puţin de jumătate de repriză: ”Sper să nu am nicio problemă”

Victorii pentru gazde în primul meci din faza play-off a Diviziei A la volei masculin

Sporturi Publicat de Daian Cutu pe 15 mar 2023

Echipele gazdă în primul meci din trei programate în primul tur din play-off-ul Diviziei A au obţinut victorii în partidele disputate între 9-14 martie. Meciul doi va avea loc în 25 martie.

Rezultatele înregistrate în primul meci din play-off sunt: Dinamo Bucureşti – Ştiinţa Explorări Baia Mare 3-0, Arcada Galaţi – SCM Zalău 3-2, Steaua Bucureşti – CSM Constanţa 3-1 şi SCMU Craiova – Rapid Bucureşti 3-2.

Meciul doi va avea loc în 25 martie, pe terenul echipelor vizitatoare în primele dispute, iar meciul trei, dacă va fi cazul, este programat în 1 aprilie.

Câştigătoarele din această fază se vor califica în semifinalele Diviziei A, cu meciuri programate în 8, 12 şi 22 aprilie, iar finala va avea loc, tot în trei meciuri, între 29 aprilie – 13 mai. Se vor juca partide pentru clasamentul final pe poziţiile 1-8.