Volei feminin | Rapid Bucureşti, medalie de bronz după un meci decisiv în finala mică contra CSM Târgovişte Volei feminin | Rapid Bucureşti, medalie de bronz după un meci decisiv în finala mică contra CSM Târgovişte
Novak Djokovici s-a despărţit de încă un membru al stafului său Novak Djokovici s-a despărţit de încă un membru al stafului său
Sătul de eşecurile de la Rapid, Dan Şucu a făcut anunţul surprinzător

E gata! Gigi Becali l-a anunţat pe înlocuitorul lui Florinel Coman. Fotbalistul menţionat de patronul FCSB

Regulile FIFA privind transferurile ar putea încălca reglementările UE

Carlo Ancelotti nu s-a ferit de cuvinte după egalul cu Bayern Munchen din semifinalele Champions League: ”Intensitatea lipsea!”

VIDEO | AC Milan îşi consolidează locul de Ligă: 2-1 cu Genoa, meci decis de un autogol! Tătăruşanu a rămas pe bancă

Serie A Publicat pe 18 apr 2021

AC Milan, cu Tătăruşanu rezervă neutilizată, a reuşit o victorie importantă, 2-1 cu Genoa, în direct la Look Sport, şi s-a distanţat de urmăritoarele din lupta pentru obţinerea unui loc de Liga Campionilor.

Fără Zlatan Ibrahimovic, croatul Rebic a trecut "la butoane", iar şutul său, cu stângul în cross, l-a bătut pe Perin încă din minutul 13. Doar că oaspeţii nu au acuzat şocul, iar Destro (37), din centrarea lui Zajc, a făcut 1-1 şi a ridicat unele semne de întrebare.

După pauză, Pioli i-a aruncat în luptă pe Dalot, Mandzukic şi Brahim Diaz, iar rezultatul s-a văzut pe tabelă în minutul 68, când Scamacca a deviat în propria poartă, după un corner de pe partea stângă.

AC Milan - Genoa s-a terminat 2-1, suficient pentru ca milanezii să adune 66 de puncte, cu patru mai multe decât Juventus, cinci peste Atalanta şi şapte peste Napoli, cele trei echipe cu care se luptă pentru un loc în Liga Campionilor 2021/2022. Etapa viitoare, Diavolul Milanez înfruntă Sassuolo pe teren propriu, iar Genoa, aflată pe locul 14, cu 32 e puncte, are meci cu Benevento (locul 16, cu 30 de puncte).