VIDEO | Csikszereda - Unirea Slobozia, în direct pe Prima Sport 1. A început partida! VIDEO | Csikszereda - Unirea Slobozia, în direct pe Prima Sport 1. A început partida!
John Textor, patronul grupărilor Olympique Lyon şi Botafogo, suspendat 45 de zile în Brazilia. Care este motivul John Textor, patronul grupărilor Olympique Lyon şi Botafogo, suspendat 45 de zile în Brazilia. Care este motivul
Naţionala României se reuneşte duminică, pentru dubla cu Cehia din faza play-off CM2025 Naţionala României se reuneşte duminică, pentru dubla cu Cehia din faza play-off CM2025
VIDEO | FCSB - Farul, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby cu titlul pe masă. Echipele probabile! VIDEO | FCSB - Farul, astăzi, de la 20:30, în direct la Prima Sport 1! Derby cu titlul pe masă. Echipele probabile!
El va fi înlocuitorul lui Jurgen Klopp la Liverpool! Cormoranii s-au înţeles cu antrenorul El va fi înlocuitorul lui Jurgen Klopp la Liverpool! Cormoranii s-au înţeles cu antrenorul
VIDEO | FCU Craiova - "U" Cluj, astăzi, de la ora 17:30, în direct la Prima Sport 1! Două echipe cu obiective diferite VIDEO | FCU Craiova - "U" Cluj, astăzi, de la ora 17:30, în direct la Prima Sport 1! Două echipe cu obiective diferite

VIDEO | AKHISARSPOR, ÎN FINALA CUPEI TURCIEI. VICTORIE LA LIMITĂ ÎN RETURUL CU UMRANIYESPOR

Video Publicat pe 25 apr 2019

Akhisarspor va juca în ultimul act din Cupa Turciei, după 1-0 cu Umraniyespor. Gazdele puteau marca în minutul 3, dar Bilal Kisa a tras mult peste poartă. Echipa lui Cem Kavcak a irosit apoi o altă şansă la cornerul lui Barbosa. În minutul 32, Akhisarspor a cerut penalty, acuzând un fault la Regattin. Centralul a lăsat, însă, jocul să continue.

Un minut mai târziu, Akhisarspor a ratat milimetric deschiderea scorului. Până la urmă, a venit şi golul. Autorul reuşitei a fost Sokol Cikalleshi. La această fază, oaspeţii au reclamat un offside, însă arbitrul a validat golul. În partea a doua, Umraniyespor putea egala prin Leandrinho. Şutul brazilianului a fost, însă, respins de Ozturk. La această intervenţie, portarul gazdelor a suferit o accidentare. Trupa lui Kavcak se califică, astfel, în finală cu 2-0 la general.