George Puşcaş a fost operat! Cât va lipsi atacantul român George Puşcaş a fost operat! Cât va lipsi atacantul român
Mesaj pentru Adrian Mititelu după haosul de la Craiova: ”O poate bate o echipă de Liga 3!”

Sorana Cîrstea s-a calificat în turul trei la Mutua Madrid Open. Ea ar putea să o înfrunte pe Iga Swiatek Sorana Cîrstea s-a calificat în turul trei la Mutua Madrid Open. Ea ar putea să o înfrunte pe Iga Swiatek
VIDEO | Ploaia a creat mari probleme la Sibiu! Organizatorii au făcut eforturi mari pentru ca Hermannstadt - Petrolul să se joace VIDEO | Ploaia a creat mari probleme la Sibiu! Organizatorii au făcut eforturi mari pentru ca Hermannstadt - Petrolul să se joace
VIDEO | Hermannstadt - Petrolul 1-0, în direct la Prima Sport 1! Găman deschide scorul VIDEO | Hermannstadt - Petrolul 1-0, în direct la Prima Sport 1! Găman deschide scorul
VIDEO | UTA - Oţelul Galaţi 3-1. Trupa lui Dorinel Munteanu a fost făcută KO la Arad VIDEO | UTA - Oţelul Galaţi 3-1. Trupa lui Dorinel Munteanu a fost făcută KO la Arad

VIDEO ǀ Alex Dobre a marcat pentru Famalicao în Cupa Portugaliei

Alte campionate externe Publicat pe 9 feb 2023

Fotbalistul Alex Dobre a marcat un gol pentru formaţia Famalicao, care s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Portugaliei, după ce a învins, cu scorul de 4-1, echipa B SAD.

Alex Dobre a marcat în minutul 37, celelalte goluri fiind reuşite de Jhonder Cádiz (57' şi 59') şi Ivan Jaime (68').

Pentru B SAD a punctat Ruben Oliveira (65').

Dobre a fost titular, fiind înlocuit cu Ivan Jaime în minutul 64.

În vârstă de 24 de ani, Dobre a fost împrumutat la Famalicao de la Dijon la începutul anului până la finalul sezonului.