VIDEO | Petrolul - Oţelul 1-0, în direct la Prima Sport 1! Grozav a deschis scorul din penalty VIDEO | Petrolul - Oţelul 1-0, în direct la Prima Sport 1! Grozav a deschis scorul din penalty
Guerreiro nu va evolua în semifinala retur a Ligii Campionilor cu Real Madrid Guerreiro nu va evolua în semifinala retur a Ligii Campionilor cu Real Madrid
Victor Piţurcă i-a distrus pe cei de la CSA Steaua: ”Bine că a rămas în Liga 2!”

Formaţia cu pretenţii din Superliga ce abordează finalul de sezon cu lotul decimat. ”Avem foarte mulţi jucători accidentaţi” Formaţia cu pretenţii din Superliga ce abordează finalul de sezon cu lotul decimat. ”Avem foarte mulţi jucători accidentaţi”
”Lucrăm doar la asta! Orice altceva poate să mai aştepte”. Dan Şucu doreşte un antrenor legendar la Rapid ”Lucrăm doar la asta! Orice altceva poate să mai aştepte”. Dan Şucu doreşte un antrenor legendar la Rapid
Jucătorul echipei Molenbeek, Reine-Adélaide, a suferit o comoţie cerebrală după ce a fost lovit de o minge în faţă Jucătorul echipei Molenbeek, Reine-Adélaide, a suferit o comoţie cerebrală după ce a fost lovit de o minge în faţă

VIDEO | Arsenal - Fulham 2-1. ”Tunarii” rămân lideri în Pemier League cu maximum de puncte

Premier League Publicat de Ovidiu Neacşu pe 27 aug 2022

Partida Fulham - Arsenal, transmisă în direct pe Prima Sport 3, s-a încheiat cu scorul de 2-1. ”Tunarii” reuşesc să rămână pe prima poziţie cu maximum de puncte, din primele patru etape de Premier League.

Cele două echipe au păstrat golurile pentru a doua repriză, când Fulham a reuşit să deschidă scorul,în minutul 56, prin Mitrovic. Sârbul a marcat simplu, pe lângă Ramsdale, după o greşeală mare în apărarea ”tunarilor”. Arsenal a reuşit să revină în partidă în minutul 64, când Odegaard a restabilit egalitate cu un şut la colţul scurt, iar în minutul 86, Gabriel îşi repară greşeala de la primul gol şi marchează cu noroc.

Pe final Arsenal a rezistat atacurilor lui Fulham şi a obţinut cele 3 puncte, care o păstrează în fruntea clasamentului Premier League, cu maximum de puncte.

Arsenal - Fulham, 2-1 (Odegaard M. 64', Gabriel 86' / Mitrovic A. 56')

• Arsenal: Ramsdale - White, Saliba, Gabriel, Tierney - Elneny, Xhaka - Saka, Odegaard, Martinelli - Jesus
  • Fulham: Leno - Tete, Adarabioyo, Ream, Robinson - Reed, Palhinha - Kebano, Andreas Perreira, Reid - Mitrovic