Emilia Corbu a cucerit titlul de campioană a României la floretă Emilia Corbu a cucerit titlul de campioană a României la floretă
Succesul din Cupă vine la pachet cu o primă considerabilă pentru cei de la Corvinul Succesul din Cupă vine la pachet cu o primă considerabilă pentru cei de la Corvinul
VIDEO |  Dramaticul game final în care Hurkacz a capotat. Tommy Paul, pericol la RG? VIDEO | Dramaticul game final în care Hurkacz a capotat. Tommy Paul, pericol la RG?
Mircea Cristescu şi-a anunţat retragerea din structura de conducere a campioanei UBT Cluj la finalul sezonului Mircea Cristescu şi-a anunţat retragerea din structura de conducere a campioanei UBT Cluj la finalul sezonului
VIDEO | Las Palmas - Betis 2-2. Final liniştit de sezon pentru ambele formaţii VIDEO | Las Palmas - Betis 2-2. Final liniştit de sezon pentru ambele formaţii
Dorin Rotariu a ales unde vrea să joace. ”Eu cred că sunt mai mari şanse să meargă” Dorin Rotariu a ales unde vrea să joace. ”Eu cred că sunt mai mari şanse să meargă”

VIDEO | AS Roma - Lazio 1-0. Gianluca Mancini decide ”Derby della Capitale”

Serie A Publicat de Daian Cutu pe 6 apr 2024

AS Roma a învins la limită, sâmbătă seara, formaţia Lazio, scor 1-0, în Derby della Capitale.

AS Roma a deschis scorul  prin Gianluca Mancini, în minutul 42, după o primă repriză echilibrată şi disputată. Gazdele au dominat jocul după pauză, când El Sharaawy a trimis în bară, iar lazialii au avut un gol anulat pentru ofsaid, în minutul 64. Elevii lui De Rossi s-au impus cu 1-0 şi se află pe locul 5, cu 55 de puncte, în timp ce Lazio este pe 7, cu 46 de puncte.

Într-un alt meci, AC Milan a condus cu 2-0 în minutul 20 al înfruntării cu Lecce. Christian Pulisic a marcat în minutul 6 pentru 1-0, iar Olivier Giroud a făcut 2-0 în minutul 20. Oaspeţii au rămas în zece din minutul 45, când Nikola Krstovic a primit cartonaşul roşu. Rezultatul final a fost stabilit de Rafael Leao, în minutul 57, şi milanezii au făcut 68 de puncte şi ocupă poziţia secundă, la 11 puncte de liderul Inter, dar la 9 distanţă de echipa de pe locul al treilea, Juventus.

Lecce este pe locul 13, cu 29 de puncte.