Irina Begu a revenit cu dreptul după accidentare! S-a calificat în semifinale la turneul Megasaray Hotels Open din Antalya Irina Begu a revenit cu dreptul după accidentare! S-a calificat în semifinale la turneul Megasaray Hotels Open din Antalya
VIDEO | FC Voluntari - Hermannstadt, astăzi, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Echipele de start VIDEO | FC Voluntari - Hermannstadt, astăzi, de la 17:30, în direct pe Prima Sport 1 şi PrimaPlay.ro! Echipele de start
Dinamo a pregătit o surpriză copiilor la meciul cu Petrolul Dinamo a pregătit o surpriză copiilor la meciul cu Petrolul
FCSB ar putea suferi pierderi masive. Cel puţin cinci jucători sunt pe picior de plecare FCSB ar putea suferi pierderi masive. Cel puţin cinci jucători sunt pe picior de plecare
Xabi Alonso a decis unde va antrena sezonul viitor! Xabi Alonso a decis unde va antrena sezonul viitor!
Revenire de senzaţie la naţională? Un veteran e propus pentru postul de fundaş stânga. ”E posibil să se gândească” Revenire de senzaţie la naţională? Un veteran e propus pentru postul de fundaş stânga. ”E posibil să se gândească”

VIDEO | ATALANTA TRECE DE ROMA ÎNTR-UN MECI CU MIZĂ PENTRU ULTIMUL LOC DIN SERIE A CE ASIGURĂ PREZENŢA ÎN LIGA CAMPIONILOR

Video Publicat pe 16 feb 2020

Atalanta s-a impus pe propriul teren, 2-1 cu Roma, într-un meci transmis în direct, în această seară, de Look Sport. Bosniacul Edin Dzeko a lovit primul, în finalul primei reprize, iar romanii conduceau la Bergamo. Replica gazdelor nu s-a lăsat aşteptată prea mult. La 5 minute de la reluare, Palomino a restabilit egalitatea, pentru ca Pasalic să marcheze în minutul 59 golul decisiv, care a asigurat victoria Atalantei.

După succesul de azi, bergamezii acumulează 45 de puncte şi îşi securizează locul 4, ultimul din Italia care duce în Liga Campionilor. În acest moment, Atalanta are un avantaj de 6 puncte în faţa învinsei sale, care se află un loc mai jos.