LIVE VIDEO | Corvinul - Şelimbăr 0-1, în direct la Prima Sport 1! Deschidere rapidă de scor LIVE VIDEO | Corvinul - Şelimbăr 0-1, în direct la Prima Sport 1! Deschidere rapidă de scor
A fost numit arbitrul duelului dintre Real Madrid şi Bayern A fost numit arbitrul duelului dintre Real Madrid şi Bayern
Mihai Stoica a remarcat un jucător de la CFR Cluj! ”Stă bine de tot la cifre” Mihai Stoica a remarcat un jucător de la CFR Cluj! ”Stă bine de tot la cifre”
Ionel Ganea a reacţionat după declaraţiile lui Gigi Becali! "Când încasezi 0-10 în cupele europene" Ionel Ganea a reacţionat după declaraţiile lui Gigi Becali! "Când încasezi 0-10 în cupele europene"
Record de cereri de înscriere pentru maratonul de la Londra 2025 Record de cereri de înscriere pentru maratonul de la Londra 2025
Kasatkina spune că "a primit garanţii" privind siguranţa sportivelor gay în Arabia Saudită Kasatkina spune că "a primit garanţii" privind siguranţa sportivelor gay în Arabia Saudită

VIDEO | ATLETICO, MAI BUNĂ DECÂT JUVENTUS. GIMENEZ ŞI GODIN L-AU LĂSAT PE RONALDO CU BUZA UMFLATĂ

Champions League Publicat pe 21 feb 2019

Atletico Madrid a făcut un pas mare spre sferturile Ligii, după 2-0 cu Juventus. Italienii puteau deschide scorul prin Cristiano Ronaldo, care a executat o lovitură liberă de la distanţă. Replica ibericilor a venit de la Thomas, care a tras din afara careului. Griezmann a avut o şansă şi mai mare, dar goalkeeperul lui Juventus a respins şutul din lovitură liberă al francezului. În startul reprizei a doua, Diego Costa a scăpat pe contraatac, dar a ratat incredibil din poziţie ideală. În minutul 52, Griezmann a încercat să înscrie din scăriţă, dar mingea a atins bara. Până la urmă, echipa lui Simeone a punctat prin Alvaro Morata. Bucuria celor de la Atletico nu a ţinut mult. În urma consultării probei video, golul lui Morata a fost anulat. Rivala Realului nu s-a lăsat, iar Jose Maria Gimenes a făcut 1-0. În minutul 82, echipa lui Ronaldo a mai primit o lovitură, atunci când Diego Godin a majorat avantajul. S-a terminat 2-0 pentru Atletico, iar returul de la Torino se anunţă extrem de disputat. A doua manşă este programată pe 12 martie.