Joshua Kimmich şi Thomas Muller, testaţi pozitiv cu Covid-19 Joshua Kimmich şi Thomas Muller, testaţi pozitiv cu Covid-19
VIDEO | AC Milan, victorie cu Empoli, într-un meci "nebun" din Serie A. Trei goluri marcate după minutul 90 VIDEO | AC Milan, victorie cu Empoli, într-un meci "nebun" din Serie A. Trei goluri marcate după minutul 90
VIDEO | Tragedie în fotbalul indonezian: cel puţin 127 de morţi după ce fanii s-au călcat în picioare! VIDEO | Tragedie în fotbalul indonezian: cel puţin 127 de morţi după ce fanii s-au călcat în picioare!
VIDEO | Derby-ul oraşului Manchester se joacă pe Prima Sport 1. City - United e live de la ora 16:00. Ehipele probabile
Novak Djokovici va juca la Tel Aviv a 127-a finală a carierei. Adversarul său va fi Marin Cilic Novak Djokovici va juca la Tel Aviv a 127-a finală a carierei. Adversarul său va fi Marin Cilic
VIDEO | Marius Şumudică, victorie cu Al Raed în campionatul Arabiei Saudite. Şumudică a dansat de bucurie VIDEO | Marius Şumudică, victorie cu Al Raed în campionatul Arabiei Saudite. Şumudică a dansat de bucurie

VIDEO | Barcelona a încheiat sezonul cu o înfrângere pe teren propriu, scor 0-2, în faţa formaţiei Villarreal

La Liga Publicat pe 23 mai 2022

FC Barcelona a fost învinsă, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, de Villarreal, în etapa a XXXVIII-a, ultima, a LaLiga.

Au marcat: Pedraza '41, Gomez '55.

Într-un alt meci, Atletico Madrid s-a impus, în deplasare, cu scorul de 2-1, pe terenul echipei Real Sociedad şi a rămas pe podiumul clasamentului campionatului spaniol.

Au marcat: Guridi '90+3 / De Paul '50, Correa '68.

Tot duminică, FC Sevilla a învins, pe teren propriu, cu 1-0, pe Athletic Bilbao, după reuşita lui Rafa Mir, din minutul 68.

Clasamentul final, în partea sa superioară, este următorul: Real Madrid, 86 de puncte, Barcelona, 73, Atletico Madrid, 71, Sevilla, 70 (toate aceste echipe vor evolua în faza grupelor Ligii Campionilor), Betis Sevilla, 65, Real Sociedad, 62 (ambele formaţii vor jua în faza grupelor Ligii Europa), Villarreal, 59 (preliminariile Conference League).

Au retrogradat Granada, locul 18, cu 38 de puncte, Levante, locul 19, cu 35 de puncte, şi Alaves, locul 20, cu 31 de puncte.