VIDEO | Corvinul - Csikszereda 2-0. Ciucanii au un final de play-off foarte slab VIDEO | Corvinul - Csikszereda 2-0. Ciucanii au un final de play-off foarte slab
”Vedem dacă va accepta”. FCSB vrea să îşi asigure serviciile unui fotbalist experimentat ”Vedem dacă va accepta”. FCSB vrea să îşi asigure serviciile unui fotbalist experimentat
E gata! ”U” Cluj are antrenor! A semnat pe doi ani E gata! ”U” Cluj are antrenor! A semnat pe doi ani
Edi Iordănescu, în atenţia unui club mare din Arabia Saudită. I se oferă un salariu astronomic Edi Iordănescu, în atenţia unui club mare din Arabia Saudită. I se oferă un salariu astronomic
Sancţiune dură primită de Rapid, pentru materialele pirotehnice aruncate de fani pe teren la meciul cu Universitatea Craiova Sancţiune dură primită de Rapid, pentru materialele pirotehnice aruncate de fani pe teren la meciul cu Universitatea Craiova
Finala Ligii Naţionale debutează duminică, între campioana UBT Cluj şi vicecampioana CSM Oradea Finala Ligii Naţionale debutează duminică, între campioana UBT Cluj şi vicecampioana CSM Oradea

VIDEO | BARCELONA O SPULBERĂ PE SEVILLA ŞI URCĂ LA DOUĂ PUNCTE ÎN SPATELE LIDERULUI REAL

La Liga Publicat pe 7 oct 2019

Barcelona a făcut instrucţie cu Sevilla, în derby-ul din La Liga, aplicându-le andaluzilor un categoric 4-0. În direct pe LOOK SPORT, catalanii au marcat golurile victoriei prin Suarez (minutul 27), Vidal (32), Dembele (35) şi Messi (78). Barcelona nu s-a bucurat aşa cum ar fi trebuit de victorie, iar finalul a fost umbrit de incidente. Astfel, Araujo a văzut cartonaşul roşu în minutul 87, după ce şi-a ţinut de tricoul un adversar, iar Dembele a văzut şi el roşu în faţa ochilor şi a fost eliminat un minut mai târziu pentru comportament nesportiv.

Victoria o aduce însă pe Barcelona pe locul 2, cu 16 puncte, la două lungimi în spatele liderului, Real Madrid. În schimb, Sevilla pe 6, cu 13 puncte.