Laszlo Balint îşi asigură un final de sezon liniştit. ”Respirăm uşuraţi” Laszlo Balint îşi asigură un final de sezon liniştit. ”Respirăm uşuraţi”
VIDEO | Chelsea - West Ham 5-0. Demonstraţie de forţă pe ”Stamford Bridge” VIDEO | Chelsea - West Ham 5-0. Demonstraţie de forţă pe ”Stamford Bridge”
VIDEO | Dorinel Munteanu, pachet de nervi după partida de la Ploieşti! S-a luat la ceartă cu reporterul VIDEO | Dorinel Munteanu, pachet de nervi după partida de la Ploieşti! S-a luat la ceartă cu reporterul
PSV Eindhoven a cucerit al 25-lea titlu din istorie după un sezon impecabil PSV Eindhoven a cucerit al 25-lea titlu din istorie după un sezon impecabil
Întorsătură de situaţie! Adevăratul motiv al întâlnirii dintre Dan Şucu şi Marius Şumudică Întorsătură de situaţie! Adevăratul motiv al întâlnirii dintre Dan Şucu şi Marius Şumudică
VIDEO | Petrolul - Oţelul 2-1! Ploieştenii scapă de retrogradare VIDEO | Petrolul - Oţelul 2-1! Ploieştenii scapă de retrogradare

VIDEO | Bayern Munchen - Eintracht Frankfurt 5-0. Lewandoswksi show! Polonezul a reuşit un hat-trick şi a făcut un nou meci memorabil

Bundesliga Publicat pe 24 oct 2020
Bayern Munchen s-a impus pe teren propriu, 5-0 cu Eintracht Frankfurt, într-un meci din etapa a cincea din Bundesliga.

Meciul a început cum nu se putea mai prost pentru deţinătoarea UEFA Champions League. La o fază aparent banală, canadianul Alphonso Davies s-a accidentat grav, iar Hans-Dieter Flick a fost nevoit să-l trimită în teren pe Lucas Hernandez, nerefăcut nici el în totalitate după o mai veche accidentare.

Bayern şi-a intrat însă bine în rol, iar Lewandowski a scuturat prima dată plasa porţii oaspeţilor, cu un şut din interiorul careului, după o pasă de la Coman. Era minutul 10, iar Bayern conducea cu 1-0, însă un sfert de oră mai târziu s-a desprins pe tabelă. Kimmich a executat un corner, iar acelaşi Lewandowski şi-a dominat adversarul divers şi a marcat cu o lovitură de cap.

Şi tot Lewandowski a făcut 3-0, în minutul 60, iar zarurile erau aruncate. Însă bavarezii nu s-au oprit aici. Proaspăt introdus în teren în locul lui Costa, Sane şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor, în minutul 72, la fel cum a făcut şi Musiala, la ultima fază a jocului.

S-a terminat până la urmă 5-0, iar Bayern face 12 puncte şi e pe locul secund în Bundesliga, la un punct în spatele liderului Leipzig. De cealaltă parte, Frankfurt rămâne cu 8 puncte şi cade pe locul şase în clasament.