VIDEO | Barcelona - Valencia 4-2. Catalanii revin pe locul secund, însă mai au şanse infime la titlu VIDEO | Barcelona - Valencia 4-2. Catalanii revin pe locul secund, însă mai au şanse infime la titlu
Nigeria a anunţat numele noului selecţioner Nigeria a anunţat numele noului selecţioner
”După ce au bătut pe FCSB, s-au crezut campioni!”. Vasile Miriuţă ”răsuceşte cuţitul în rana” Giuleştenilor după ce au pierdut şi cu Universitatea Craiova | VIDEO EXCLUSIV

Genoa - Cagliari 3-0. Gazdele îşi asigură rămânerea în Serie A Genoa - Cagliari 3-0. Gazdele îşi asigură rămânerea în Serie A
VIDEO | Bogdan Lobonţ, deranjat de mai multe întrebări după eşecul cu Universitatea Craiova. ”Eu discuţii cu conducerea am în fiecare zi” VIDEO | Bogdan Lobonţ, deranjat de mai multe întrebări după eşecul cu Universitatea Craiova. ”Eu discuţii cu conducerea am în fiecare zi”
VIDEO | ”Trebuie să avem mai multă siguranţă”. Costel Gâlcă are un început de mandat bun VIDEO | ”Trebuie să avem mai multă siguranţă”. Costel Gâlcă are un început de mandat bun

VIDEO | Bayern - Schalke 8-0. Fără milă: deţinătorii UEFA Champions League şi-au desfiinţat adversarii în debutul noului sezon

Bundesliga Publicat pe 18 sep 2020
Bayern Munchen s-a impus la scor, 7-0 cu Schalke 04, în această seară, în etapa inaugurală din Bundesliga. Meciul a fost transmis în direct de Look Sport.

Bavarezii au deschis scorul rapid, încă din minutul 4. Kimmich l-a văzut excelent pe Gnabry, care a ridiculizat defensiva „minerilor” şi a înscris cu un şut de la marginea careului. Şi tot deţinătoarea UEFA Champions League a marcat după exact un sfert de oră.

După un corner de pe partea dreaptă, mingea a ajuns la Muller, care l-a servit ideal pe Goretzka, iar acesta a marcat chiar împotriva fostei sale echipe.
Şi pentru că la Bayern nu există meci în care să nu marcheze şi Lewandowski, polonezul şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor, în minutul 30, dintr-un penalty pe care îl obţinuse tot el.

Nici nu s-a reluat bine jocul şi Sane, în minutul 47, i-a pus mingea pe tavă lui Gnabry, iar autorul primului gol a „recidivat”. Şi tot Sane, ca servant, l-a pus în valoare pe Gabry, care a reuşit tripla în minutul 59. Asaltul bavarez nu s-a oprit nici la 5-0, iar Bayern a lovit din nou, cu 20 de minute înainte de final, când Muller a marcat şi el.

Măcelul a continuat, iar Sane, omul cu pasa decisivă la două dintre reuşitele lui Gnabry, a dus scorul la un neverosimil 7-0, după o pasă magică primită de la  Kimmich, pentru ca Musala să înscrie şi el, în minutul 81, în poarta nefericitului Fahrmann. A fost ultimul gol al meciului, încheiat cu scorul de 8-0 pentru Bayern, care porneşte ca din puşcă în noua ediţie de campionat.