VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, astăzi, de la 15:00, în direct la Prima Sport 1! Duel de foc în „subsolul” clasamentului VIDEO | Poli Iaşi - FC Voluntari, astăzi, de la 15:00, în direct la Prima Sport 1! Duel de foc în „subsolul” clasamentului
Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte Nacho, aproape de plecarea de la Real Madrid. Formaţia care îl doreşte
VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament VIDEO | Corvinul - Mioveni 2-0. Marius Coman a reuşit „dubla”, iar gazdele au urcat pe locul 2 în clasament
Campioana CSM Bucureşti  a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României Campioana CSM Bucureşti a eliminat vicecampioana Rapid Bucureşti în prima semifinală a Cupei României
Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova Cine va arbitra partida care poate decide campioana din Superliga, Sepsi - Universitatea Craiova
Max Verstappen, de neoprit! A câştigat cursa sprint şi apoi şi calificările la Grand Prix-ul Chinei Max Verstappen, de neoprit! A câştigat cursa sprint şi apoi şi calificările la Grand Prix-ul Chinei

VIDEO | Bergodi surprinde după remiza cu Rapid: „Astăzi am meritat un punct!”

Sepsi OSK Publicat de Răzvan Cîrceag pe 11 feb 2022

Rapid a obţinut in-extremis remiza în faţa lui Sepsi OSK, scor 1-1. Duelul din runda cu numărul 26 a fost transmis în direct pe Look Sport+ şi platforma online PrimaPlay.ro.

Giuleştenii au rămas în 10 oameni din minutul 33, după ce Albu a văzut roşu direct. Sepsi a condus până în minutul 90+2, Ştefănescu a fost cel care a deschis scorul în minutul 50. Iar la final, Alexandru Ioniţă a dat lovitura.

Cristiano Bergodi a venit resemnat la declaraţii şi a spus că formaţia lui merita un singur punct, chiar dacă a scăpat victoria „printre degete”.

„Dezamăgit, pentru că am pierdut două puncte. Când te opreşti şi nu mai joci mingea, cum am făcut în prima repriză, şi ai un om în plus, merităm ceea ce am luat, adică un punct.

A doua repriză nu am mai jucat, nu am explicaţii. Am meritat numai un punct. Erau trei puncte foarte importante pentru noi. Am jucat numai pe contre şi se poate greşi. Este numai vina noastră dacă nu am câştigat acest meci. Încercăm să creştem ca echipă. Astăzi, din păcate, am meritat un punct

Nu ştiu dacă e ultima şansă pentru play-off. Probabil s-a terminat, dar nu mă uit mult la clasament.”, a spus Bergodi.