Ultima oră
Anglia – Croaţia 4-2. Două echipe, un singur spectacol! Duel de mare calitate Anglia – Croaţia 4-2. Două echipe, un singur spectacol! Duel de mare calitate
”Capul sus”. Reacţia lui Cristiano Ronaldo după debutul modest la turneul final ”Capul sus”. Reacţia lui Cristiano Ronaldo după debutul modest la turneul final
Istvan Kovacs arbitrează un meci ce va atinge o bornă istorică la Campionatul Mondial Istvan Kovacs arbitrează un meci ce va atinge o bornă istorică la Campionatul Mondial
RB Leipzig s-a despărţit de antrenorul Ole Werner RB Leipzig s-a despărţit de antrenorul Ole Werner
Scrimerul George Dragomir a cucerit medalia de bronz la Campionatul European, în proba de sabie Scrimerul George Dragomir a cucerit medalia de bronz la Campionatul European, în proba de sabie
Un argentinian de 91 de ani comentează a 18-a sa ediţie de turneu final Un argentinian de 91 de ani comentează a 18-a sa ediţie de turneu final

VIDEO | Bogdan Andone a pierdut dramatic victoria cu UTA. ”Nu e prima dată”

FC Argeș Publicat de Daian Cutu pe 13 sep 2025
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

UTA Arad a revenit de la 0-3 şi a remizat pe teren propriu, 3-3, cu formaţia FC Argeş, în etapa a 9-a din Superligă.

 

 

 

Bogdan Andone s-a declarat mulţumit în mare cu remiza, deşi elevii săi au fost întorşi după ce au condus cu 3-0.

”Dacă cineva ne întreba dacă suntem mulţumiţi cu egal înainte de meci, am fi zis că da cu siguranţă. Am întâlnit o echipă extrem de puternică acasă, o echipă care e împinsă de la spate. Nu e prima dată când revin de la 0-3 şi au făcut-o contra unei echipe mult mai puternice decât noi.

Important e că după acest joc să învătăm din greşelile pe care le-am făcut. Am făcut greşeli simple, lucruri pe care le antrenăm, la fazele fixe, ştiam unde bat. Am luat goluri prea uşor. Golul de 2-3 a cântărit decisiv, a venit în minutul 45.

La golul 3, da, ce pot să spun. Yanis Pîrvu e un jucător tânăr, necopt, discutăm de un an de zile că nu trebuie să ataci decisiv în careu.

(n.r. eliminarea lui Matos) Nu sunt supărat pentru că nu a fost un gest intenţionat. Chiar am urmărit faza, nu a dat la cap. Dacă ne uităm şi la Coman. În toate săriturile din primele minute şi-a lovit adversarii şi nu s-a uitat după minge. Înţeleg când e o lovitură cu capul intenţionat, el a urmărit mingea şi nu a ştiut ce s-a întâmplat, a urmărit mingea. L-am pierdut pentru următoarea etapă, acesta e minusul”,
a spus Andone, la final de meci.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

FC Argeș

Ultimele articole Toate articolele