Ultima oră
”M-am săturat de prostiile astea!”. Agentul lui Jurgen Klopp dezminte că germanul ar semna

”M-am săturat de prostiile astea!”. Agentul lui Jurgen Klopp dezminte că germanul ar semna
Michel Platini a depus plângere împotriva lui Gianni Infantino pentru trafic de influenţă şi denunţ calomnios Michel Platini a depus plângere împotriva lui Gianni Infantino pentru trafic de influenţă şi denunţ calomnios
Craiova a pus ochii pe starul lui "U" Cluj: "A făcut un sezon bun" Craiova a pus ochii pe starul lui "U" Cluj: "A făcut un sezon bun"
Basarab Panduru, dezamăgit de regresul unui jucător de la Dinamo: ”Îl vedeam peste toţi” | VIDEO EXCLUSIV Basarab Panduru, dezamăgit de regresul unui jucător de la Dinamo: ”Îl vedeam peste toţi” | VIDEO EXCLUSIV
Vinde Dan Şucu vedeta din Giuleşti? ”Nu dă 1 milion pe el!” | VIDEO EXCLUSIV

Vinde Dan Şucu vedeta din Giuleşti? ”Nu dă 1 milion pe el!” | VIDEO EXCLUSIV
Răsturnare de situaţie la CFR Cluj?! El este antrenorul pentru care Varga face tot posibilul să îl convingă să vină în Gruia Răsturnare de situaţie la CFR Cluj?! El este antrenorul pentru care Varga face tot posibilul să îl convingă să vină în Gruia

VIDEO | Bogdan Andone, din nou supărat pe jucători. ”Cei intraţi în repriza a doua au adus un plus”

FC Argeș Publicat de Daian Cutu pe 15 mai 2026
Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email

FC Argeş a remizat acasă, 2-2, cu Rapid, în etapa cu numărul 9 din play-off-ul Superligii.

 

 

 

Bogdan Andone, antrenorul gazdelor, a fost foarte dezamăgit de cum s-au prezentat jucătorii săi în prima repriză şi a explicat că ar fi vrut să schimbe aproape toată echipa de start.

Acesta nu a dorit să comenteze maniera de arbitraj, care a iscat mai multe controverse.

”Cei intraţi în repriza a doua au adus un plus. Cred că puteam câştiga foarte uşor pe final cu acel gol al lui Kevin şi acel penalty de la ultima fază. E la primul penalty ratat în acest sezon. O repriză a doua foarte bună, trebuie să rămânem cu ea. Îi felicit pe jucătorii mei.

M-ai întrebat poate dacă am greşit echipa, am încercat să vedem şi jucători noi. Nu am avut posibilitatea să îl vedem la început de play-off, pentru un jucător tânăr care vine în România e greu să îl integrăm. Am făcut schimbări forţate.

Nu vreau să comentez de arbitraj, nu sunt arbitru, cred că a fost undeva 50%-50%. A fost decizia arbitrilor. Ce am văzut pe imagini, m-am uitat la televizor, e că jucătorul Rapidului nu mai avea mingea în control, când Yanis a făcut acea alunecare, a lovit mingea.

Cu unul din picioarele de sprijin, l-a lovit. Nu comentez, Nu sunt arbitru, nu ştiu reculamentul, mă abţin”,
a spus Andone, la final de meci.

Adaugă primasport.ro ca sursă preferată în Google
mail-share icon Email
viewscnt

Ultimele Videouri

FC Argeș

Ultimele articole Toate articolele