CFR Cluj nu se joacă! Un titular de la FCSB e dorit pentru ca Dan Petrescu să facă un super lot CFR Cluj nu se joacă! Un titular de la FCSB e dorit pentru ca Dan Petrescu să facă un super lot
Universitatea Craiova, măcinată de accidentări! Favoritul lui Rotaru ar putea lipsi tot sezonul Universitatea Craiova, măcinată de accidentări! Favoritul lui Rotaru ar putea lipsi tot sezonul
VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Primă repriză bogată în ocazii VIDEO | UTA Arad - Oţelul Galaţi 0-0, în direct la Prima Sport 1! Primă repriză bogată în ocazii
Turneul final al Billie Jean King Cup se va juca în format eliminatoriu. România îşi va afla adversara pe 30 aprilie Turneul final al Billie Jean King Cup se va juca în format eliminatoriu. România îşi va afla adversara pe 30 aprilie
Clubul din Superliga ce va primi de la bugetul local peste 1 milion de euro! Clubul din Superliga ce va primi de la bugetul local peste 1 milion de euro!
Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin Iuliana Demetrescu va arbitra o semifinală de Liga Campionilor la fotbal feminin

VIDEO ǀ Borussia Dortmund a învins Bayer Leverkusen, în prima etapă a Bundesligii

Bundesliga Publicat de Daian Cutu pe 6 aug 2022

Borussia Dortmund a debutat cu victorie în noul sezon din Bundesliga. Echipa lui Edin Terzic a învins sâmbătă, cu 1-0 (1-0), pe Bayer Leverkusen, într-un meci contând pentru etapa 1 a Bundesligii.

Golul a fost înscris de Marco Reus, în minutul 10.

În celelalte meciuri programate sîmbătă în prima etapă din Bundesliga s-au înregistrat următoarele rezultate:

Union Berlin – Hertha Berlin 3-1 (Siebatcheu 32, Becker 50, Knoche 54 / Lukebakio 85)

Borussia Monchengladbach – Hoffenheim 3-1 (Bensabaimi 42, Thuram 71, Elvedi 78 / Skov 25)

VfL Wolfsburg – Werder Bremen 2-2 (Nmecha 11, Guilavogui 84 / Fullkrug 21, Bittencourt 23)

VfL Bochum – FSV Mainz 1-2 (Stoger 39 / Onisiwo 26, 77)

Augusburg – Freiburg 0-4 (Gregoritsch 46, Grifo 48, Ginter 61, Doan 78)